1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AİR FRANCE UÇAĞI BEYRUT YERİNE LARNAKA’YA İNDİ
AİR FRANCE UÇAĞI BEYRUT YERİNE LARNAKA’YA İNDİ

AİR FRANCE UÇAĞI BEYRUT YERİNE LARNAKA’YA İNDİ

Air France havayollarının bir uçağının Lübnan’daki olaylar nedeniyle, Beyrut yerine Larnaka Havalimanı’na indiği bildirildi.

A+A-


Air France havayollarının Paris-Beyrut seferini yapan bir uçağının Lübnan’daki olaylar nedeniyle Perşembe günü sabah saatlerinde Beyrut yerine Larnaka Havalimanı’na indiği bildirildi.
Politis gazetesi, Larnaka ve Baf Havaalanları Basın Sözcüsü Adamos Aspris’in açıklamasına dayandırdığı haberinde uçağın Perşembe saat 01.20’de Larnaka Havaalanına indiğini kaydetti.
Gazete, çarşamba günü Paris’ten havalanan Air France uçağının 175 yolcusuyla Şii protestocuların, Beyrut Havalimanı giden yolu kapatması üzerine güzergahını değiştirerek Kıbrıs’a geldiği bilgisini verdi.
Habere göre, (Beyrut’a) iniş gerçekleşemediği için şirketin talimatıyla uçak, önce Şam’a indi. Burada yakıt ikmali yapan uçak, Larnaka’ya gitmek üzere havalanarak, Perşembe saat 01.20.’de Larnaka Havalimanı’na imdi. Yolcular ve mürettebat (Larnaka’da) otellere nakledildi. Uzak, saat 17.00’de Beyrut’a gitmek üzere Larnaka’dan ayıldı.
Kıbrıs Rum Dışişleri Bakanlığının da konuya müdahil olduğunu yazan gazete, yaşananların, Suriye ve Lübnan’da krizin şiddetini artırması durumunda (Güney) Kıbrıs’ın coğrafi olarak muhtemel tek seçim olduğunu bir kez daha göstermiş olduğunu savundu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 610 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler