1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AHP, ANASTASİADİS'İ KUTLADI
AHP, ANASTASİADİSİ KUTLADI

AHP, ANASTASİADİS'İ KUTLADI

AP gruplardan Avrupa Halk Partisi, DİSİ Başkanı Nikos Anastasiadis’in, 2013 yılındaki Rum Başkanlık seçimleri için, DİSİ’nin adayı olarak seçilmesini kutladı.

A+A-

 

 

Avrupa Parlamentosundaki (AP) gruplardan Avrupa Halk Partisi (AHP), DİSİ Başkanı Nikos Anastasiadis’in, 2013 yılındaki Rum Başkanlık seçimleri için, DİSİ’nin adayı olarak seçilmesini kutladı.
Politis gazetesi “Martens’ten Anastasiadis’e Övgü... AHP’den Başkanlık Adaylığı İçin Kutlama Mesajı” başlıklarıyla verdiği haberinde, Anastasiadis’e sadece DİSİ Yüksek Konseyi üyelerinin değil, Avrupa Halk Partisi Başkanı Wilfried Martens’in de “güvenoyu” verdiğini yazdı.
Habere göre yazılı açıklama yapan Martens, “iyi dostu” Nikos Anastasiadis’i, DİSİ’deki parti içi süreçte zafer kazanmasından ve başkanlık seçimlerinde partinin onu aday göstermesinden dolayı kutladı.
Son 15 yıldır AHP çalışmaları çerçevesinde DİSİ Başkanıyla (Anastasiadis) işbirliği yaptığına işaret eden Martens, bu yıllar içerisinde DİSİ Başkanı’nın, Kıbrıs ve “milli davayı” Avrupa’da ileri götürmek için çok sıkı bir şekilde çalıştığını belirtti.
Martens ayrıca Anastasiadis’i “Kıbrıs’ın Avrupa’daki avantajı” ve “Avrupa’nın Kıbrıs’taki avantajı” olarak nitelendirdi.

BAŞKANLIK SEÇİMLERİYLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

Öte yandan bazı Rum siyasi partiler 2013 yılında gerçekleştirilecek olan Rum Başkanlık seçimleriyle ilgili çeşitli açıklamalarda bulundular.
Fileleftheros gazetesi, DİSİ’nin Başkanlık adayı olarak Başkan Nikos Anastasiadis’i göstermesinin ardından, diğer siyasi partilerin diyaloga davet eden açılımlar yapmaya başladığını yazdı.
Habere göre DİSİ Başkanı Nikos Anastasiadis, en kısa zamanda muhalefetteki güçlerle temaslarda bulunmaya başlayacak.
Öte yandan gazete EDEK Başkanı Yannakis Omiru, dün yaptığı açıklamasında vatanın, siyasi yaşamda rasyonalizasyona, aynı zamanda “büyük milli davalarında” mücadeleci, talep eden bir politikaya ihtiyaç duyulduğunu belirttiğini aktardı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 778 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler