1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AHMET KAŞİF'TEN CEVAP
AHMET KAŞİFTEN CEVAP

AHMET KAŞİF'TEN CEVAP

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan adayı Ahmet Kaşif Sunat Atun’a cevap verdi. Kaşif’in kendi imzası ile yaptığı açıklamanın tam metni şöyle; “Bir politikacı tutarlı olmalıdır. Sayın Atun sadece Sayın Küçük’ü desteklediğini açık

A+A-

 

 

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan adayı Ahmet Kaşif Sunat Atun’a cevap verdi. Kaşif’in kendi imzası ile yaptığı açıklamanın tam metni şöyle;

 “Bir politikacı tutarlı olmalıdır. Sayın Atun  sadece Sayın Küçük’ü desteklediğini açıklasaydı anlayışla karşılardım ancak Sayın Küçük’ü açıklarken söylediklerinin yaşananlar ve gerçeklerle hiçbir alakası olmaması nedeniyle ve bu olayın demokrasimize bir ibret örneği olarak geçmesi amacıyla bazı noktalara açıklama getirmek durumundayım.

Son aylarda yaşadıklarımız gösteriyor ki UBP’de parti içi demokrasi bakımından önemli sıkıntılar yaşanmaktadır. Yapılan tehditler, telkinler ve baskılarla UBP genel başkanlık yarışı istenilen yönde etkilenmeye çalışılmakta bir takım dosyalar, defterler, Kıbrıs Türk Halkı’nın parsız, pulsuz bırakılacağı sözleri ile delegemizin iradesi çarpıtılmaya çalışılmaktadır.

Sayın Sunat Atun’un beni desteklemekten vazgeçmesi ile ilgili hiçbir gerekçesi doğru değildir. Olaylar takip edildiğinde görülmektedir ki Sayın Sunat Atun yaptırılan bazı temasların ardından, ortaya konulan bazı unsurlardan dolayı daha önceki tutumundan tamamen çark etmiştir.

Takdir halkımızındır ve biz bu takdirin ne olduğunu, halkımızın neler söylediğini her dakika duyuyor saptıyoruz.

Bizler cesur, partisini, ülkesini her türlü menfaat ve çıkar oyunun üzerinde gören UBP delegelerinin desteği ile kurultaydan başarı ile çıkacağımızdan eminiz.”

 

 

Bu haber toplam 1487 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler