1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Ahmet KAŞİF:Herkes kendi yaptığından sorumludur
Ahmet KAŞİF:Herkes kendi yaptığından sorumludur

Ahmet KAŞİF:Herkes kendi yaptığından sorumludur

UBP Kurultayı’nda İrsen Küçük’ün rakibi Ahmet Kaşif, Başbakan İrsen Küçük’ün imzasının sahtelenmesi konusunda suskunluğunu bozdu. ‘Sahte imza ile belge’ hazırlamak suçundan tutuklanan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun

A+A-

 

 

 

UBP Kurultayı’nda İrsen Küçük’ün rakibi Ahmet Kaşif,  Başbakan İrsen Küçük’ün imzasının sahtelenmesi konusunda suskunluğunu bozdu.

 ‘Sahte imza ile belge’ hazırlamak suçundan tutuklanan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun yakın çalışma arkadaşı, başbakanlık dönemindeki müsteşarı Mustafa Tokay ile Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanı Emir Emirkanı’nın tutuklanmasıyla birlikte Eroğlu ve Kaşif de sorumlu tutuldu.

Eroğlu’nun kurultayda Kaşif’e destek vermek maksadıyla böyle bir olayın gerçekleştiği yorumları yapıldı.

Henüz Eroğlu’ndan tutuklamalarla ilgili bir açıklama yok. Yapacağı açıklamanın da inandırıcı olacağını sanmıyorum.

Ama dün Kaşif’i aradım. Hem hakkında çıkan ‘adaylıktan geri çekilecek’ iddialarını hem de ‘sahte imza’  konusunu sordum.

 

-Ahmet bey iyi günler. Hakkınızda yine adaylıktan geri çekileceğinize dair iddialar var. Size sormak istedim. Var mı böyle bir gelişme?

 

KAŞİF: Kesinlikle böyle bir durum yok. Şuanda da çalışmalarıma devam ediyorum. Adaylıktan çekilmem söz konusu olamaz.

 

-Sahte imza konusunda tutuklamalar yaşandı, sizinle de ilişkilendirildi. Nedir yorumunuz?

 

KAŞİF: Benimle hiçbir bağlantısı yok. Herkes kendi yaptığından sorumludur. Ben ülkem ve partim için bildiğim doğrular için çalışıyorum. Bunu da yapmaya devam edeceğim.

 


 

Kaşif destekçileri şaşkın…

 

‘Sahte imza’ olayında tutuklanmaların yaşanmasıyla birlikte UBP’de Ahmet Kaşif’i destekleyecek olanlar şaşkınlık içerisinde…

Bu olayın sonucunun ne olacağını merakla bekleyen bazı destekçiler, “Kaşif’e desteğimiz tam. Ama bu olayların sonu nereye varacak görmemiz lazım” yorumunda da bulunuyor.

Özellikle Kaşif’in yanında yer alan UBP’nin önde gelen isimlerinin ne tavır alacağı merak ediliyor.

 

 


 

Küçük, Eroğlu’nun oyunlarını bozdu…

 

Başbakan İrsen Küçük, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun oyununu fazlasıyla bozdu. Eroğlu’nun en yakın çalışma arkadaşını bir çırpıda sildi, kimsenin gözünün yaşına bakmadı.

Eroğlu’nun yanında duran Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ü görevden aldı, Ahmet Kaşif’i, Vakıflar Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yıldırır’ı ve ve veeee BRTK Müdürü Özer Kanlı’yı.

Kurultaya giderken Küçük, önünde ne var ne yok bir hortum misali çevirdi çevirdi, fırlattı. Eroğlu’nun tüm planlarını alt üst etti.

Oysa Eroğlu’nun eski müsteşarı kendi elleriyle atadığı Kamu Hizmeti Komisyonu üyesi Mustafa Tokay ile ilgili daha çok planı vardı.

Örneğin Tokay’ı Komisyon başkanlığı yapacaktı daha… Komisyon Başkanı Çetin Uğural’ın görev süresinin dolacağı Şubat 2013 sonrasında Tokay başkanlığa getirilecekti, olmadı.

Küçük, her şeyi yıktı geçti.  

 

 


 

Ulusal pembe dizi

 

“Neymiş? Demek ki parti içerisinde Bakanlık ve Milletvekilliği görevini yapamayan kişiler varmış, devlet imkianlarını kendi çocukları için kullanıp aile şirketlerine para akıtanlar varmış, menfaat karşılığı saf değiştiren vekiller varmış, Bakanlık almadığı için küsüp parti içi muhalif olanlar varmış, Kalkınma Bankasından komisyon karşılığı partililere kredi çıkartan Vekiller varmış, çocuklarına torpil geçerek Tıp fakültesine kontenjandan gitmesini sağlayan Bakanlar varmış, delegelere bazı hatırı sayılır işadamlarının cebinden çıkan para ile yemek veren İlçe Başkanları varmış, Saray’dan “ ihtiras Rüzgarları” eserek hükümet başkanına karşı gombina yapılırmış, basından köşe şilahşörleri bu kirli oyuna müdahil olurmuş, BEN’ci olmayanlar Bakanlık, Müdürlük, Müsteşarlık ve birçok makamdan hırs ve bencillikten görevden alınırmış, Vakıf arazisine Kurultay desteği karşılığında Gece Kulübü izni verilirmiş, yine Kurultay uğruna devlet kadroları peşkeş çekilirmiş, kamu görevlileri tehdit edilirmiş, yasa dışı görevlendirmeler yapılırmış, Bakanı görevden alındı diye çipbana çalan pinokyolar varmış, hükümetin yaptığı her icraatta şaibe varmış, Kamuya girecek olan gençlerimizin hakları yenilip sorular yandaşlar sızdırılırmış… Saymakla bitmeyen aymazlıklar bunlar. Tüm bunları sayarken bile yüzü kızarıyor insanın.”

 

AHMET MURATOĞLU

 


 

Şerefe içelim!

 

“Kooperatifçilik öldü, Evkaf’ımız bile bankacı – emlakçı oldu…

Çevremiz katledildi…

Tarım sizlere ömür! Çiftçiler memur oldu! Ya da memurlar çiftçilik yapıyor.

Narenciye – patates gitti…

Gençler göç etti…

Hayvancılık; Güneyden kaçak ete mahkum! Süt bedeli, arpa bedeline yenildi…

2011’de 3 bin 244 kişi çek yasağına girdi…

3 bine yakın esnaf iş yerini kapattı…

2012’nin ilk altı ayında çek yasağına girenler 2 bini buldu!

Bardon; anlamadım!

Bu akşam bizim partinin yemeği neredeydi?

Peeeee; ama bu akşam dört yıldızlı oteldeyik?

Ben yemem!

Parti delegesi olarak beni yemeğe götürecekseniz; 5 tane yıldızı kapıda görmezsem, UBP’ye UBP demem ben!

 Ucuz whisky koymayın masama ha!

 Şerefe!”

 

SERHAT İNCİRLİ

 


 

Kurultay şimdi bitmiştir!

 

“Biz kurultay şimdi bitti derken, İrsen bey ipi göğüsleyecek filan demiyoruz.

Aksine tüm imkansızlıklara rağmen şu ana kadar işi iyi götüren Ahmet Kaşif’in bu işi bitirip kurultaydan geri çekilmesini bekliyoruz.

Açıkçası, bunda gelişmeden sonra Ahmet Kaşif, hemen bugün bir basın toplantısı yapmalı ve önce olanlardan dolayı özür dilemeli, sonra kendisini destekleyenlere teşekkür etmeli ve ardından da kurultayda aday olmayacağını açıklamalıdır.

Bu kirlenmeye yüz tutmuş, kokuşmuş siyasetin belki de bu tarihten itibaren sona erecek olmasının da ilk işaretleri olacaktır.”

 

LEVENT ÖZADAM

 


 

 

Türkiye’nin Balyozu varsa bizim de guspomuz var... Hade bakalım çık içinden çıkabilirsen ...öyle bir ahmakça girişim ki  operasyona bile gerek kalmadı...Acaba diye sormaya başladım doğrusu...Acaba bütün tezgah İrsen'e ait olabilir mi? Yok yahu abarttım... O gadar becerikli olsa memleketi ihya eder.”

 

Serdar Denktaş’ın profilinden

 

***

 

“İhale Yasası'na aykırı davranmak suçtur. Fakat cezası yoktur. Çok mu zor bunu düzeltmek?Çok basit.”

 

Cenk Diler’in profilinden

 

 


 

 

“Önümüzdeki zamanda yine çalışmalarımız olacak ama programın sahibi tabi Kıbrıs hükümeti. Biz sadece orada kendi tecrübemizi aktarmaya çalışıyoruz”

 

Beşir ATALAY (TC Devlet Bakanı)

 


 

“Dün ortaya atılan belge sahteleme iddiaları ülke siyasetinin ne kadar kirlendiğinin kanıtıdır. Ülkenin artık yıkanıp temizlenmesi değil, direk hamama gitmesi gerekir.”

 

Serdar Denktaş (DP Genel Başkanı)

 

 


FOTO YORUM

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1363 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler