1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AHMET KAŞİF İDDİALARI YANITLADI
AHMET KAŞİF İDDİALARI YANITLADI

AHMET KAŞİF İDDİALARI YANITLADI

UBP’de “parti içi koalisyon” iddialarını Ahmet Kaşif’e sorduk: “KOALİSYON İDDİALARI TÜMDEN YALAN” A.Kaşif: Yargı sürecini takip edeceğiz. “Güvensizlik Önergesi”ne bu aşamada olumlu bakmıyoruz, eğer verilir

A+A-

 

UBP’de “parti içi koalisyon” iddialarını Ahmet Kaşif’e sorduk:

“KOALİSYON İDDİALARI TÜMDEN YALAN”

A.Kaşif: Yargı sürecini takip edeceğiz. “Güvensizlik Önergesi”ne bu aşamada olumlu bakmıyoruz, eğer verilirse, kendi içimizde konuşuruz. Ancak, İrsen Küçük’le parti içi koalisyon iddiaları ve ortada gezen yani kabine listeleri külliyen yalan


Ulusal Birlik Partisi (UBP)’de “tartışmalı” kurultayın genel başkan adayı, Milletvekili Ahmet Kaşif “parti içi koalisyon” iddialarını yalanladı.
Bayram tatili boyunca, “2’nci Tur Kurultay” yarışı için köy ve mahalle gezilerini sürdüren Ahmet Kaşif, bu aşamada, hükümet için verilecek bir “Güvensizlik Önergesi”ne destek olmayacaklarını da belirterek, “Yargı sürecini takip edeceğiz. ‘Güvensizlik Önergesi’ne bu aşamada olumlu bakmıyoruz, eğer verilirse, kendi içimizde konuşuruz. Ancak, İrsen Küçük’le parti içi koalisyon iddiaları ve ortada gezen yani kabine listeleri külliyen yalan” diye konuştu.

“ARA EMRİ BAŞVURUMUZ DA VAR”

Ahmet Kaşif, YENİDÜZEN’in sorularını yanıtlayarak, şu anda, yargı sürecini beklediklerini ancak tüzüğün açık olduğuna inandıklarını belirterek, “Ara emri başvurumuz da var, hukukçularımız gerekli girişimleri yaptılar. Eğer bu başvuru olumlu sonuçlanırsa, İrsen Küçük’ün Divan Başkanlığı tarafından ilan edilen genel başkanlığı da, yargı süreci tamamlana kadar geçersiz olacak. Halkımızla ve delegelerimizle irtibatımızı sürdürüyoruz, bayram tatilinde de gerekli ziyaretlerimizi yaptık, kendimize güveniyoruz” dedi.
Kaşif, “Eğer muhalefet güvensizlik önergesi vermezse, ne yapacaksınız” sorumuza ise “Şu anda partimize zarar verecek bir adım içinde olmayı düşünmüyoruz” diye yanıt verdi.
Kaşif’in geçmişte “Küçük Hükümeti ile bu yol yürünmez” açıklamalarına rağmen, hükümete “güvensizlik önergesi” verilmesi halinde, böylesi bir girişime destek olmayacaklarını ima etmesi dikkat çekti.

KOALİSYON İDDİALARI

UBP Kurultayı sonrasında ortaya atılan “parti içi koalisyon” iddialarında ise yeni kabinenin şu şekilde oluşacağı öne sürüldü:
-   BAŞBAKAN: İrsen Küçük
- Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı: Ahmet Kaşif
- Dışişleri Bakanı: Hüseyin Özgürgün
- Maliye Bakanı: Ersin Tatar
- Milli Eğitim, Kültür ve Gençlik Bakanı: Mutlu Atasayan
- Sağlık Bakanı: Ertuğrul Hasipoğlu
- Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı: Nazım Çavuşoğlu
- Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı: İlkay Kamil
- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Türkay Tokel
- Turizm ve Çevre Bakanı: Afet Özcafer
- Ekonomi Bakanı: Sunat Atun
YENİDÜZEN’e konuşan Ahmet Kaşif bu iddiaları kesin bir dille yalanladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 751 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler