1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Ahmet İnce için koşup yüzdüler
Ahmet İnce için koşup yüzdüler

Ahmet İnce için koşup yüzdüler

Güney Kıbrıs’ta 7 yıl önce geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Ahmet İnce, dün düzenlenen aquathlon yarışması ile 6’ncı kez anıldı. Her yıl 7 Ağustos tarihinde Yedidalga’daki Aspava Restaurant’ta geleneksel olarak düzenle

A+A-

 

 

 

Güney Kıbrıs’ta 7 yıl önce geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Ahmet İnce, dün düzenlenen aquathlon yarışması ile 6’ncı kez anıldı.

Her yıl 7 Ağustos tarihinde Yedidalga’daki Aspava Restaurant’ta geleneksel olarak düzenlenen Ahmet İnce Anı Aquathlon Yarışı sabah saat 07.30’da başladı ve saat 09.00’da tamamlandı.

Tüfekçi Spor Kulübü’nün sponsorluğunda düzenlenen yarışta sporcular 2,5 km koşup 1 km yüzdüler.

Toplam 28 sporcunun katıldığı yarışmada Aquathlon MHK Başkanı İbrahim Üstüner yanı sıra hakemler Şebnem Dağdelen, Atilay Kara, Meliha Kara, Osman Akkuş, Hüseyin Zekioğulları, Aziz Kaşot görev yaptı.

Yarışma sonrası dereceye giren sporculara madalya ve kupaları Aspava Restaurant’ta düzenlenen törenle verildi.

 

Erkekler Genel Klasmanı’nda

1.İnsel Üstüner     37.26 (Tüfekçi)

2.Kemal Elektrikçi 37.53 (Tüfekçi)

3.Sermet Buran     40.03 (Tüfekçi)

 

Kadınlar Genel Klasmanı’nda:

1.Emine Uluçay     43.20 ( Tüfekçi)

2.Sezin Tugan       43.54 (Tüfekçi)

3.Burcu Bera         44.55 (Tüfekçi)

 

Genç Erkekler

1.Kemal Elektrikçi 37.53 (Tüfekçi)

2. Erda Çelik         49.13 (Göçmenköy)

 

Büyük Erkekler   (20-28 yaş grubu)

1.İnsel Üstüner     37.26 (Tüfekçi)

2.Sermet Buran     40.03 (Tüfekçi)

3.Hüseyin Esengin         41.37 (Gaziveren)

4.Hüseyin Arhan   42.47 (Tüfekçi)

5.Mirza İlker          45.28 (Ferdi)

6.Ekrem Kaide      45.28 (Gaziveren)

7.Hasan Akbora    45.50 (YDÜ)

 

Büyük Erkekler - B. (30-39 yaş grubu)

1.Özgür Eroğlu     43.16 (Denizli)

2.Murat Mehrübeoğlu      45.12 (Tüfekçi)

3.Serkan Yürür      50.49 (Göçmenköy)

4.Umut Şen 50.54 (Denizli)

5.Yankı Karadağlı 53.54 (Denizli)

6.Hüseyin Çekirge 57.26 (Gaziveren)

 

Master Erkekler

1.Cem Dağdelen   42.47 (Tüfekçi)

2.Cemal Şevkek    46.18 (A.S.B)

3.Çağan Öztuna    47.31 (Tüfekçi)

4.Mustafa Korkut   48.29 (Gaziveren)

 

Genç Kadınlar:

1.Selen Damdelen 47.42 (Tüfekçi)

 

Büyük Kadınlar:

1Emine Uluçay      43.20 (Tüfekçi)

2.Sezin Tugen       43.54 (Tüfekçi)

3.Burcu Bora         44.55 (Tüfekçi)

4.Melek Şevket     45.32 (Ferdi)

5.Bilgi Küçük        55.00 (Tüfekçi)

 

Master Kadınlar:

1.Pembe Abohorlu 54.32 (ASB)

2.Derya Çelik        59.29 (Göçmenköy)

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 907 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler