1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AHMET GÜREL ALP İSTİFA ETTİ
AHMET GÜREL ALP İSTİFA ETTİ

AHMET GÜREL ALP İSTİFA ETTİ

Basketbolda son yılların en başarılı takımı olan Gönyeli’de antrenör Ahmet Gürel Alp istifa etti. İstifa mektubunu dün yönetime ileten Alp, “Bir parçam kopuyormuş gibi hissediyorum. Ama bana güvenen ve beni bir antrenörden çok daha ileride gör

A+A-

 

 

Gönyeli Oşan’da çok başarılı bir dönem geçirerek 3. Lig şampiyonluğuna imza atan antrenör Ahmet Gürel Alp, görevinden istifa etti

Alp: “Bir parçam kopuyormuş gibi hissediyorum. Ama bana güvenen ve beni bir antrenörden çok daha ileride gören oyuncularımı ışığın görünmediği karanlık bir tünele sokamam”

 

Basketbolda son yılların en başarılı takımı olan Gönyeli’de antrenör Ahmet Gürel Alp istifa etti. İstifa mektubunu dün yönetime ileten Alp, “Bir parçam kopuyormuş gibi hissediyorum. Ama bana güvenen ve beni bir antrenörden çok daha ileride gören oyuncularımı ışığın görünmediği karanlık bir tünele sokamam” diye konuştu.

 

GÖNYELİ ONUNLA COŞTU

5 sezon önce yeniden basketbol dalında faaliyete geçen Gönyeli, takımın başına o yıllarda Ahmet Gürel Alp’i geçirmişti. İkinci senesinden itibaren arka arkaya 4 kez şampiyonluk yaşayan Gönyeli, Alp ile çıktığı şampiyonalardan 3. Lig şampiyonluğunu, bir kez Federasyon Kupası şampiyonluğunu, bir kez de Süper Kupa’yı müzesine götürdü. İki kez lig finalindeki rakiplerini 4-0 gibi net serilerle üstünlük sağlayan Alp, milli takım antrenörlüğü görevini de sürdürüyor.

 

“BAZI ŞEYLERİ BAŞARAMADIM”

Gönyeli sayesinde birçok sportif başarıya imza attıklarını söyleyen Alp, Gönyeli camiasının basketbolu çok sevdiğini ve ilgilendiğini ancak yöneticilerin bazen camianın istekleriyle değil kendi zevk ve dünya görüşleriyle hareket ettiklerini ve buna da saygı duyduğunu söyledi. Alp sözlerini şöyle sürdürdü: “Büyük başarılarımızın yanı sıra başarısızlıklarımız da oldu. Bunların en büyüğü de son iki senedir bir türlü kulübü yöneten arkadaşlarımıza basketbolu sevdirip benimsettiremedik. Umarım benim istifam bu konuda ateşleyici bir kıvılcım olur ve kötüye giden durum düzelerek yeniden güçlü bir şekilde şampiyonluk kazanırlar.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 626 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler