1. HABERLER

  2. Ahmet Benli “Gençlere örnek olmalı”
Ahmet Benli “Gençlere örnek olmalı”

Ahmet Benli “Gençlere örnek olmalı”

Benli, Balkan Şampiyonası’nda Veteranlar kategorisinde Balkan Şampiyonu olan Ayten Benli’yi kabul etti.

A+A-

 

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Balkan Şampiyonası’nda Veteranlar kategorisinde Balkan Şampiyonu olan Ayten Benli’yi kabul etti.
Benli başarılarından dolayı Ayten Benli’yi kutlayarak Ayten Benli’nin genç nesle örnek olmasını istedi. Veteranlar kategorisinde uzun atlamada Balkan Şampiyonu, üç adım atlamada Balkan ve Türkiye rekoru, 60 metre koşuda ise Balkan ikinciliği ve Türkiye Rekoru olan Ayten Benli’yi tebrik eden Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, ülkenin ve Gönyeli kentinin görünürlüğünün başarılı sporcularla arttığını belirtti. Ahmet Y. Benli, Gönyeli’nin sporun başkenti olduğunu söyleyerek diğer dallarda da başarılı sporcuları olduğunu kaydetti.

“Başarımı Gönyeli Yürüyüş Parkuru’na borçluyum”
Ayten Benli ise ziyarette yaptığı konuşmada hedefinin gençlere örnek olmak olduğunu belirterek, spora cinsiyet veya yaş sınırı konmamasını gerektiğini belirtti. Çalışmalarını Gönyeli Yürüyüş Parkuru’nda yaptığını kaydeden Ayten Benli, “başarımın %80’ini bu parkurda çalışmaya borçluyum. İnişli çıkışlı bir parkur olduğu için sporcuların da buradan faydalanması gerekir” diye konuştu.

Bu haber toplam 743 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler