1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Ah Serdarlı, vah Türkmenköy
Ah Serdarlı, vah Türkmenköy

Ah Serdarlı, vah Türkmenköy

Uzun bir süredir, ilgi gösterdiğim Mesarya takımlarının maçlarını izlemeye dün de devam ettim. Serdarlı 14 Ağustos Stadı’nda yer alan ve bir anlamda Mesarya derbisi olarak nitelendirilen maçta ev sahibi Serdarlı ile Türkmenköy 0-0 golsüz berabere ka

A+A-

Uzun bir süredir, ilgi gösterdiğim Mesarya takımlarının maçlarını izlemeye dün de devam ettim. Serdarlı 14 Ağustos Stadı’nda yer alan ve bir anlamda Mesarya derbisi olarak nitelendirilen maçta ev sahibi Serdarlı ile Türkmenköy 0-0 golsüz berabere kalarak haftayı birer puanla tamamladı.

Geçtiğimiz sezon Birinci Lig’e düşen Türkmenköy ile yeniden Birinci Lig’e yükselen Serdarlı arasındaki dramatik maç görülmeye değerdi. Bir dönemler, Süper Lig’de “Cilayi Geçilmez” sloganını üreten bu müthiş takım, ekonomik sorunlar ve camianın ilgisizliği ile düştüğü Birinci Lig’de onur mücadelesi verirken, yeni bir takım da yaratıyor. Mehmet, Seyhan, Hüseyin Genel, Erol ve maçın yıldızı kaleci Arif ile diğerleri bu takımı yeniden Süper Lig’e taşıyacaklar diye düşünüyorum.

Muharrem Mertdin gibi, Türkmenköy’ü tanıyan ve özverili bir hoca ile “Cilayi’nin Aslanları” bu yarışta vardırlar diyorum

Evsahibi Serdarlı ise, müthiş bir ambiyans ve motivasyon ile girdiği Birinci Lig’de sahaya yansıttığı mükemmel futbolu gole dönüştürmeyince, büyük bir bunalıma girmiş durumda.

Artık, Mesarya takımlarının bir geleneği olan “BAYAN SEYİRCİ” ağırlıklı seyircisiyle tribünleri bir cümbüşe dönüştüren Serdarlı, o müthiş oyununu skora da yansıttığı zaman başarısını Süper Lig’e mutlaka taşıyacaktır.

Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf Türkmenköy olurken, karşılıklı ataklar iki müthiş kaleci Özerk ile Arif’te kaldı.

Şöyle ki, Serdarlı’dan Serdar, Ümit, Ali ve Ufuk Fırat’ın füzeleri kaleci Arif’in ellerinde erirken, Türkmenköy’den Hüseyin Genel, Mehmet, Bilal ve Erol’un gol vuruşlarında kalesinde devleşen Özerk gole imkan vermedi.

İlk yarısı golsüz sona eren karşılaşmanın son on dakikasında top bir o kalede bir bu kalede idi. Sonuçta, orta hakem Ali Özgül’ün çok kötü yönettiği ve toplam dokuz sarı kart gösterdiği maç, en adil sonuç olan beraberlikle sona erdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 782 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler