1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Ah Cihangir, vah Cihangir
Ah Cihangir, vah Cihangir

Ah Cihangir, vah Cihangir

Türkçe’de çok güzel bir atasözü var, “Kaçan balık büyük olur”. İşte, sezon başından beri elindeki güçlü ve deneyimli kadroya rağmen, bir türlü şampiyonluğa inanmayan ve de temkinli davranan Mesarya’nın Yıldızı bugün, boşyere kaybet

A+A-

 

 

 

Türkçe’de çok güzel bir atasözü var, “Kaçan balık büyük olur”. İşte, sezon başından beri elindeki güçlü ve deneyimli kadroya rağmen, bir türlü şampiyonluğa inanmayan ve de temkinli davranan Mesarya’nın Yıldızı bugün, boşyere kaybettiği puanlara yanıyor.

Özellikle, zirvedeki takımları bir bir yenen ancak alt sırarlarda mücadele eden Göçmenköy ile Lapta maçlarında kaybettiği 11 puana yanan Cihangir bu maçlardan galip gelmesi halinde bugün zirve ortakları arasında yer alacaktı.

Aslında, sezon başında çok yakından izlediğim Cihangir başkanı sevgili dostum Aytaç Karavezirler ile Kuzey Kıbrıs’ın en kaliteli üç teknik adamı arasında yer alan Fırat Canova’nın bu temkinlikleri Cihangir’in handikapı oldu ne yazık.

Ancak, son haftalarda dört nala giden ve Federasyon Kupası’nda da iddialı olan Cihangir’in  hedef büyütme zamanı gelmiştir ve geçiyor da.

Cihangir ile aynı konumda olan Doğan Türk Birliği de hedefini Federasyon Kupası’na yöneltince ligdeki rahat konumundan da yararlanarak sahaya genç bir kadro ile çıktı.

Altyapıya önem veren bir teknik adam olan Caner Oshan dün, bu fırsatı iyi değerlendirirken cezalı ve sakat olan dört futbolcusu Sabri Selden, Zuma, Aydın ve Serdar’ın yerine daha 16 yaşlarında olan Kenan, Raif Esendağlı, Salih’i ilk 11 de sahaya sürerken, daha sonra Kaan, Mehmet ve Koral’ı oyuna aldı.

Böylece son 20 dakikadaki 11’de sahada altı futbolcuya yer vermiş oldu. Alkışlar Oshan-Girgen ikilisine.

İşte, böylesine ilginç bir oyuna sarı-lacivetliler daha 8.dakikada gelen golle 1-0 önde başladı.

Ne var ki, sarı-lacivertliler bu genç ve yürekli kadro ikinci golü ararken, Doğan Türk Birliği’nin şampiyonluğunda büyük katkısı olan kaleci Okyanus’un kötü bir gününde olmasıyle kalesinde bereberlik golü gördü.

Kaşılaşmanın ikinci yarısına hızlı başlayan Cihangir oyuna ağırlığını korken,  daha 47’inci dakikadan itibaren ikinci golü aramaya başladı.

Nitekim, 56’ıncı dakikada köşe atışından gelen topu Okyanus yine elinden kaçırınca sahanın yıldızı Mustafa Tekpınar önüne düşen topu ağlara göndermede zorlanmadı.

Bu gol ile dağılan Doğan Türk Birliği toparlanma süreci olan 78’inci dakikaya kadar Hasan Yaşinses ile Halil Turan’ın golleri ile bir anda 4-1 geriye düştü.

İşte, bu üç fark ile maçın bittiğini düşünen Cihangir rehavete kapılınca bir penaltıdan olmak üzere 78 ve 86’ıncı dakikalarda kalesinde iki gol görünce galibiyeti yitirme noktasına geldi.

Aslında,  Telsim Süper Ligi’nde ilk maçına çıkan orta hakem Kerem Eran 86’ıncı dakikada verdiği biraz da tartışmalı penaltı kararına rağmen, yardımcılırıyla birlikte güzel bir maç yönetti.

Özellikle, Cihangir’in attığı golün öncesinde off-side bayrağını kaldıran ve ısrarla tutan yadımcı hakem Ali Özer ve Ali Meral da en az Kerem Eran tarafından başarılı idi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 625 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler