1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AĞROTUR VE DİKELYA’YA SALDIRI KORKUSU
AĞROTUR VE DİKELYA’YA SALDIRI KORKUSU

AĞROTUR VE DİKELYA’YA SALDIRI KORKUSU

Kıbrıs’taki askeri üslerinin Suriye’deki iç karışıklıkta oynadığı rolle ilgili bilgilerin basına yansıması İngiltere hükümetini rahatsız etti. İngiltere bu şartlar altında Ada’daki üslerine yönelik saldırı endişelerinin arttığı imasında

A+A-

 

 

Kıbrıs’taki askeri üslerinin Suriye’deki iç karışıklıkta oynadığı rolle ilgili bilgilerin basına yansıması İngiltere hükümetini rahatsız etti. İngiltere bu şartlar altında Ada’daki üslerine yönelik saldırı endişelerinin arttığı imasında bulundu.

Politis “Ağrotur ve Dikelya’ya Saldırı Korkusu... Casusluk nedeniyle... İngiliz Üslerinin Suriye’deki Faaliyetlerinin Açıklanması Misilleme Endişesini Artırıyor” başlıklı haberinde İngiltere hükümetinin, İngiliz İstihbarat Teşkilatı’nın Ağrotur ve Dikelya’daki üsleri aracılığıyla Suriye’deki rejim karşıtlarına sağladığı yardımın “Sunday Times” gazetesi tarafından açıklanmasına tepki gösterdiğini yazdı.

 

“İNGİLİZ ÜSLERİ ŞU ANDA DAHA ÇOK SALDIRIYA AÇIK”

Habere göre İngiltere Sunday Times’ın haberine yalanlama veya doğrulamada bulunmazken bir hükümet kaynağı, yine aynı gazeteye, yayımladığı haber ile Kıbrıs’taki İngiliz üslerinin şu anda daha çok saldırıya açık olduğunu söyledi. Aynı kaynak ‘istihbarat teşkilatındaki bir aptal, Kıbrıs’taki üslerin nasıl işlediği konusunda övünmesi rahatsız edici’ dedi.

Gazete Sunday Times’ın önceki günkü sayısında da Batılı ülkelerin Suriyeli rejim karşıtlarına istihbarat yardımında bulunduğu haberinin doğrulandığı yolunda bir haber yayınladığını belirtti.

 

Bu haber toplam 623 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler