1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'AFRODİT'TE İKİNCİ SONDAJ 2013 YILININ BAŞINDA
AFRODİTTE İKİNCİ SONDAJ 2013 YILININ BAŞINDA

'AFRODİT'TE İKİNCİ SONDAJ 2013 YILININ BAŞINDA

12’nci parselde araştırma sondajları yapmış olan Noble Energy şirketinin, 2013 yılının başında ikinci sondajı yapmaya hazırlandığı haber verildi.

A+A-

 

 

Kıbrıs Rum tarafının tek yanlı ilan ettiği Münhasır Ekonomik Bölgesi içerisinde bulunan ve “Afrodit” olarak adlandırılan 12’nci parselde araştırma sondajları yapmış olan Noble Energy şirketinin, 2013 yılının başında ikinci sondajı yapmaya hazırlandığı haber verildi.

Noble Energy şirketinin, 12 parselde ikinci sondajı yapmak için 2013 yılının ilk üç ayına yönelmekte olduğunu yazan Fileleftheros, 12’inci parseldeki sondajı yapacak olan “Ensco 5006” isimli sondaj platformunun, o zamana kadar İsrail’in parsellerinde çalışma yapmayı taahhüt ettiğini kaydetti.

 

SONUÇLARIN AÇIKLANMASI…

İkinci sondajın, Kıbrıs Rum tarafında Şubat ayında gerçekleştirilecek olan başkanlık seçimleri kampanyasının son günlerine denk düşmesinin çok muhtemel olduğunu ifade eden gazete, ikinci sondajın sonuçlarının, görevin Kıbrıs Rum tarafındaki yeni hükümet tarafından devralınmasının hemen akabinde açıklanmaya hazır olmasının beklendiğini belirtti.

Gazete, uzaktan kumandalı denizaltı robotu temin edilmesi, aynı zamanda platforma malzeme taşıma ve sondaj atıklarının da karaya taşınması için hizmet alınmasının sağlanması için Noble şirketinin ortaklarının seçilmesinin akabinde, şirketin geçtiğimiz Cuma günü Rum kesiminin resmi gazetesi vasıtasıyla iki ihaleye daha çıktığını belirtti.

 

Bu haber toplam 536 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler