1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘AFRODİT ADASI VE BİZ’ SAHNEDE
‘AFRODİT ADASI VE BİZ’ SAHNEDE

‘AFRODİT ADASI VE BİZ’ SAHNEDE

Çağdaş Halk Dansları Derneği, YENİDÜZEN Gazetesini ziyaret etti

A+A-

 

 

 

 

Çağdaş Halk Dansları Derneği Dance of Cyprus topluluğu 2010-2011 yılında yoğun çalışmalar sonucu hayata geçirdiği “Afrodit Adası ve Biz” prodüksiyonunu ilk olarak SOS Çocuk Köyü Derneği ve Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı yararına 5 gösteri düzenleyip toplamda 4,000 seyirciye ulaşarak programlarını başladı. Dernek Başkanı ve Dance of Cyprus genel sanat yönetmeni Tanju Hastunç, Yenidüzen Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cenk Mutluyakalı ve KANAL SİM Genel yayın Yönetmeni Sami Özuslu’yu ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi verdi.

Gösteriler sonucunda sözkonusu iki kuruluşa toplamda 23,000 TL bağışta bulunulduğunu söyleyen Hastunç, “Afrodit Adası ve Biz” projesine başlarken böylesi önemli bir sosyal sorumluluğu yerine getirmenin dernek olarak huzuru içinde olduklarını belirtti.

Dance of Cyprus’un ülke turizmine hizmet için kolları sıvadığını ve 2011 yılı içinde Eylül-Aralık 2011 tarihleri arasında Balabayıs Manastırı’nda toplam 12 gösteri yaparak 3,200 turistin oyunu izlemesi sağladığını söyleyen Hastunç, dernek yönetim kurulu’nun temel görevleri arasında olan Kıbrıs Türk kültür ve sanatının tanıtılmasında bir elçi görevi üstlenmeyi kendilerine bir görev bildiğini ifade etti.

Bu noktadan yola çıkan dernek yönetimi, 26 Ocak 2012’de “Afrodit Adası ve Biz” projesinin düzenlenmiş şeklini ülke protokolü, turizmciler ve ilgililere Balabayıs Manastırı’nda sergileyecek.

Çağdaş Halk Dansları Derneği, 2012 yılında da sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde Şubat-Mart 2012 ayları içinde 5 gösteriyi Kanser Hastalarına Yardım Derneği yararına, iki gösteriyi de Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği yararına organize edecek. Turizme yönelik gösterileri ise 24 Şubat 2012’de başlayıp Aralık 2012’ye kadar her hafta sergilenecek şekilde devam edecek. Toplamda 130 gösteri hedefleyen Dance of Cyprus topluluğu seyirci kapasitesi olarak ise 25,000 kişiye ulaşmayı hedefliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 946 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler