1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘AFRODİT ADASI VE BİZ’ İSKELE’DE SAHNELENDİ
‘AFRODİT ADASI VE BİZ’ İSKELE’DE SAHNELENDİ

‘AFRODİT ADASI VE BİZ’ İSKELE’DE SAHNELENDİ

Çağdaş Halk Dansları Derneği, “Afrodit Adası ve Biz” adlı dans gösterilerinin ilkini, İskele Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi

A+A-Çağdaş Halk Dansları Derneği, Kanser Hastalarına Yardım Derneği (KHYD) yararına düzenlediği “Afrodit Adası ve Biz” adlı dans gösterilerinin ilkini, İskele Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Geceye; İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, İskele Kaymakamı Bünyamin Merhametsiz, İskele Belediye Başkanı Halil Orun ve İskele Bölgesi milletvekilleri katılarak destek verdi.

Kanser Hastalarına Yardım Derneği’nden verilen bilgiye göre, sanat yönetmenliğini Tanju Hastunç’un yaptığı etkinlikte, Çağdaş Halk Dansları Derneği 90 dakikalık bir performans sergiledi.

Geceye; “Mitolojiden Günümüze” sinevizyon gösterisi ile başlandı. Feslikan, orak oyunu, kartal oyunu, susta, kadın karşılamaları, erkek karşılamaları, çifte telli ve arabiye, bardak oyunu, Afrodit’in doğuş dansı, hamamda Afrodit dansı, Afrodit adasında oryantal, semazen gösterisi ve Umut Albayrak’ın yorumu ile “Elleri Kınalı”, “Sultanım”, “Akdeniz’in Güzel Kızı” adlı eserler izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Gecenin sonunda konuşan İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuoğlu, kanser hastalığının önemine dikkat çekerek, herkesi duyarlı olmaya davet etti.

Kanser Hastalarına Yardım Derneği İskele Bölge Sorumlusu Ersin Nizam da, kanser hastaları yararına gerçekleştirilen anlamlı geceye imza atan Çağdaş Halk Dansları Derneği’nin etkinliğinin takdir edilmesi gerektiğini söyledi.

Çağdaş Halk Dansları Derneği Başkanı, sanat yönetmeni Tanju Hastunç’a ve ekibine, kendilerinden desteklerini hiç esirgemeyen ve geceye katılan İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na teşekkür eden Nizam; Bakan Çavuşoğlu’nun, sivil toplum örgütlerine her yönde destek veren bir bakan olduğunu, dernek ve vakıfların bu yönde şanslı olduğunu söyledi.

Gecede; Çavuşoğlu’nun İskele Kanser Hastalarına Yardım Derneği hesabına 600 TL bağışta bulunduğunu da ifade eden Nizam; İskele Kaymakamı Bünyamin Merhametsiz’e, İskele Belediye Başkanı Halil Orun’a, bölge milletvekillerine, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini sunarak onur belgesi ve plaket takdim etti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 784 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler