1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ADLİ YIL BAŞLIYOR
ADLİ YIL BAŞLIYOR

ADLİ YIL BAŞLIYOR

Yüksek Mahkeme Başkanı Nevvar Nolan, 2011-2012 Adli Yılı’nın açılışı nedeniyle bu akşam kokteyl verdi.

A+A-

 

Yüksek Mahkeme Başkanı Nevvar Nolan, 2011-2012 Adli Yılı’nın açılışı nedeniyle bu akşam kokteyl verdi.

 

Lefkoşa’da Mahkemeler Binası iç bahçesinde düzenlenen kokteyle, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, Başbakan İrsen Küçük, II. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, bazı bakanlar, milletvekilleri, siyasiler, polis örgütü yetkilileri, yargıçlar, eski yüksek mahkeme başkanları, emekli yargıçlar, avukatlar ve çok sayıda konuk katıldı.

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, kokteyl sırasında BRT’de canlı yayında yaptığı açıklamada, adli yılın başlamasının bir hukuk devleti olan KKTC’de büyük önem taşıdığını söyledi.

 

Mahkemelerde sonuçlanmamış dava dosyaları bulunduğuna işaret eden Eroğlu, birikmiş davaların adalet ve hukuka uygun olarak sonuçlandırılması temennisinde de bulundu. Eroğlu, “Her davanın sonuçlanması geciktikçe, huzursuzlukların olması kaçınılmazdır. Bunun için süratle ama hata yapılmadan bu dosyaların sonuçlanması en samimi temennimdir” dedi.

 

 

Yüksek Mahkeme Başkanı Nevvar Nolan da bir grup gazeteciye yaptığı kısa açıklamada, 2011-2012 Adli Yıl’ın yarın başlayacağını ancak bugün verdikleri kokteyle genç yargıç ve avukatları, mesleğin duayenleriyle bir araya getirip kaynaştırmayı amaçladıklarını söyledi.

 

Nolan, yarın adli yıla umutlu başlayacaklarını, çünkü her şeyin iyi gittiğini ve iyi bir kadroları bulunduğunu ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 749 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler