1. HABERLER

  2. DERGİLER

  3. Adım Adım Kıbrıs… YILMAZKÖY GEZİSİ
Adım Adım Kıbrıs… YILMAZKÖY GEZİSİ

Adım Adım Kıbrıs… YILMAZKÖY GEZİSİ

Adım Adım Kıbrıs… YILMAZKÖY GEZİSİ

A+A-

Ali Yüksek

   Geçen yıllara göre oldukça yağışlı ve soğuk geçen bir kış gününde grup olarak ilk kez yemek yiyeceğimiz bir mekana gitmek üzere hazırladık demiratlarımızı... 11 Ocak 2015 Pazar günü Girne’deki grup ofisimiz Moto-Mayk’da toplanıp sabah kahvaltısı niyetine sıcak bulgur köftesi ve çay ile geziye katılacak olan arkadaşları beklemeye başladık.

KAHVEHANE KAPALI

   Lapta, Güzelyalı ve Kayalar köyü güzergahını kullanarak Kormacit köyünde kısa bir kahve molası vermek istemiş olsak da kahvehanenin kapalı olması nedeniyle ancak birkaç dakikalık duraklama yaparak yolumuza devam ettik.
   Yolu biraz uzatıp pazarı sürüş keyfi ile renklendirme anlamında Güzelyurt’un içinden geçerek Yılmazköy istikametine doğru gaz açtık. Yılmazköy’de, yemek yiyeceğimiz mekan olan 3-Öz Restaurant’ın kapalı kısmında bizler için rezerve edilen yeri dışarıdaki güneşle mukayese eden arkadaşlar, güneşli ve açık havayı tercih edip dışarıda oturmaya karar verdiler.

KARŞILAŞMA

   Bölgenin tercih edilen lokantalarından biri olan 3-Öz Restaurant’ın mangal başı özelliği sayesinde kısa sürede hazırlanan nefis yemekleri, soğukta kaybettiğimiz enerjimizi geri kazanmamıza yardımcı olurken, tarla motorları ile günü farklı bir boyutta yaşayan birkaç motokroscuya da aynı mekanda yemek yerken rastlamamız onlarla kısa bir sohbet etmemize vesile oldu. Arazide kaybettikleri adrenalini yemekte geri almaya çalışan bu ekip yemeklerini bitirip yola koyulurken küçük bir gösteri yapmayı da ihmal etmedi..
   Yemeğin üstüne müzik iyi gelir diyerek darbuka faslına geçip şarkılı türkülü ve eğlenceli bir şekilde kahve siparişlerimizi vererek yemeği sonlandırdık. Günü tatlıya bağlamak üzere her zamanki yerimiz olan Lefkoşa Yenikent’teki Gazioğlu künefecisine doğru gaz açıp Yılmazköy’den ayrıldık.

ARTI PUAN

   Güneşin batışı ile soğuyan havayı, sıcak künefe ve çay ile ısıtmaya çalışırken bir geziyi daha sağ salim bitirerek yavaş yavaş evlerimizin yolunu tuttuk. Soğuk bir kış gününde çok fazla yol yapamamış olsak da Özgür Demirat Şövalyeleri grubu olarak her şartta motor kullanmanın tecrübe ve deneyimleri avantaj hanemize artı puan olarak eklendiğinin farkındayız. Farklı gezi ve etkinliklerde buluşmak dileğiyle,
Kaskınız takılı, farınız ve yolunuz hep açık olsun…

Bu haber toplam 1997 defa okunmuştur
Adres Kıbrıs 194. Sayısı

Adres Kıbrıs 194. Sayısı

Önceki ve Sonraki Haberler