1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ADIGÜZEL’E 21 GÜN
ADIGÜZEL’E 21 GÜN

ADIGÜZEL’E 21 GÜN

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, 10-11 Aralık tarihlerine oynanan Süper Lig, Birinci Lig ve U 19 liglerindeki maçlarla ilgili olarak kurula intikal eden müsabaka isim listesi, hakem, saha komiseri ve gözlemcilerin raporları doğrultusunda al

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, 10-11 Aralık tarihlerine oynanan Süper Lig, Birinci Lig ve U 19 liglerindeki maçlarla ilgili olarak kurula intikal eden müsabaka isim listesi, hakem, saha komiseri ve gözlemcilerin raporları doğrultusunda aldığı kararları bir genelge ile açıkladı.

Disiplin Kurulu, Türk Ocağı Teknik Direktörü Nuri Adıgüzel’in Mağusa Türk Gücü ile oynanan karşılaşma sonrasında telefoniyen katıldığı bir televizyon programında maçın yorumunu yaparken, KTFF’nin saygınlığını zedeleyecek, federasyon yöneticilerini rencide edecek ve zan altında bırakacak ithamlarda bulunması ve sportmenliğe aykırı açıklamalar yaptığı gerekçesi ile söz konusu programın CD’si izlendikten sonra Disiplin Talimatı madde 39 (c) uyarınca 21 gün hak mahrumiyeti cezası verilmesine, bununla birlikte “Soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı” başlıklı 95’inci maddenin de uygulanmasına karar verdi.

 

Dört sarı kart cezalıları:

Deniz Torun (MTG), Andrew Konopelsky (TOL), Erdinç Börekçi (Yenicami), Serkan Zeyin (Düzkaya), Ahmet Sönmez (Doğan T. B.), Mehmet Kaygısız (K.Kaymaklı), Aziz Sakallı (Lefke), Çağdaş Arslan (Yenicami), Turgut Kaan Çoban (Cihangir), Erman Çelik (Baf Ü.Y.), Adil Yalçın Uçar (Gençlik Gücü), Ümit Yazıcı, Burçin Kerimoğulları (Görneç), Orçun Karahüseyin (Hamitköy), Mustafa Dolmacı (A. Yeşilova)

 

Kırmızı kart cezaları:

1 maç: Nurcan Gacaroğlu (TOL), Hamit Çakaloğlu, Hüseyin Kaptan (Görneç), Fuat Olgan, Nezif Hoca (Türkmenköy)

2 maç: İbrahim Özişleyen (Yeniboğaziçi)

3 maç: Okan Şah (Görneç)

 

Antrenör cezaları:

1 maç: Hasip Sakallı (Türkmenköy)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1167 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler