1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ADEM'İN CANINA TAK ETTİ
ADEMİN CANINA TAK ETTİ

ADEM'İN CANINA TAK ETTİ

Meclis Genel Kurulu'nda konuşan CTP Gazimağusa Milletvekili Sonay Adem, Futbol Federasyonu’nu kundaklayanların hangi argümanla bunu yaptığının bilindiğini ifade ederek “KKTC Takımı Kürdistan’da katıldığı turnuva nedeniyle cezalandırılmak

A+A-

 

 

Meclis Genel Kurulu'nda konuşan CTP Gazimağusa Milletvekili Sonay Adem, Futbol Federasyonu’nu kundaklayanların hangi argümanla bunu yaptığının bilindiğini ifade ederek “KKTC Takımı Kürdistan’da katıldığı turnuva nedeniyle cezalandırılmak istendi; bu gerici ve yobaz çevrelerin bu davranışı kabul edilemez”dedi.

Adem, polisin sıkı çalışmayla bu tür insanları ortaya çıkarmasını istedi.

Sonay Adem, CTP-BG’yi karalamak amacı ile yolsuzluk ve usulsüzlük iddiasında bulunulduğunu belirterek, BRTK ve Kıbrıs gazetesini eleştirdi.

Adem, bu nedenlerden dolayı, geriye dönük olarak CTP-BG aleyhinde yazdıkları yazıları toplayarak Kıbrıs Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Reşat Akar aleyhine dava açacaklarını belirterek, “Sürekli yazdığınız yazıları gelip mahkemede ispat edin. Mahkemede sizinle boy ölçüşmek istiyorum. ‘UBP de CTP de aynıdır, tüm politikacılar aynıdır’ argümanınızı ispat etmeniz için size olanak sağlayacağım” dedi ve Akar’ı gazeteyi “tetikçi” olarak kullanarak “siyasileri töhmet altında tutmakla” suçladı. Adem, dokunulmazlığının kaldırılmasına da hazır olduğunu belirtti.

Kalkınma Bankası eski Yönetim Kurulu Başkanı Ata Atun’un “yuvarlak cümlelerle CTP’ye saldırmayı meziyet edindiğini, yaptıklarının ahlaksızlık olduğunu” savunarak, onu da mahkemeye ispat etmeye çağıracağını söyleyen Adem, Atun’un geçmişte yaptıklarına dair bazı iddialarda da bulundu.

Siyasetin temiz, dürüst, ak, pak yürümesi için açık, net, dürüst olmak gerektiğini vurgulayan Sonay Adem, CTP iktidara geldiğinde tüm yolsuzluklara karşı araştırmaları yapacağını söyledi.

“Yetti be artık” diyen Adem, kendisine ve Ahmet Uzun’a yönelik yayınlara tepki gösterdi. Bir avuç memlekette insanların, kimin ne mal olduğunun bilindiğini kaydeden Sonay Adem, “Ortalığa biraz toz duman atıldı ama durulunca insanlar ne olduğunu düşünür” dedi.

Sonay Adem, mal varlığını açıkladığını kaydederek, “Siyasete sıfırla girdim, sıfırla çıkacağım, onun için kimseden korkum yoktur. Açık ve net söylüyorum herkesin de kendi durumunu izah edeceği bir tavrın sergilenmesi lazım. Aksi halde hiçbir yere gidilmez” diye konuştu.

Vatandaşlıklarla ilgili tüm partilerin bir tavır alması gerektiğini kaydeden CTP Gazimağusa Milletvekili Sonay Adem, Kıbrıs Türk halkının geleceği için bunların şart olduğunu söyledi.

Sonay Adem, ülkede kooperatiflerin kuruluşlarının yasalarda açıklandığını anımsatarak “Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nın üzerine şapka gibi geçirilecek Merkez Birliği’nin, Kıbrıs Türk Esnaf Zanaatkarlar Kredi Kefalet Merkez Kooperatifi’ni kurduğunu, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği Yardım Heyeti’nin de, Halk Bankası aracılığı ile bu bankaya para aktaracağını” ileri sürdü.

Adem, TC Lefkoşa Büyükelçisi’ne atfen, “Bir ülkedeki birliklerin kuruluşunu dağıtma hakkına sahip değilsiniz. ‘Ben istediğimi yaparım, para bendedir’ diyerek memleketin içişlerine karışamazsınız. Bunu kabul etmiyoruz. Bu Sayın Büyükelçi’nin bir tasarrufu mu, yasa AK Parti’nin görüşü mü? Bu memlekette ırkçılığı protesto hesabı ile orta yere çıkanların yayınladıkları bildiride veya ilanda bizi Türk milliyetçiliğini altında ezmelerine fırsat vermeyiz” dedi.

Aftan yararlananlarla ilgili rakamlar veren Sonay Adem, 4 bin 554 kaçak kişinin nerelerde saklandığının İçişleri Bakanlığı’nca araştırılması gerektiğini ama Bakan Nazım Çavuşoğlu’nun bu tür sorulardan kaçmak için Meclis’e de gelmeyip saklandığını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1359 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler