1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ADEM HÜKÜMETTEN HESAP SORDU
ADEM HÜKÜMETTEN HESAP SORDU

ADEM HÜKÜMETTEN HESAP SORDU

Bugün toplanan Meclis Genel Kurulu’nda, CTP-BG Milletvekili Sonay Adem, “hükümet uygulamaları” konusunda gündem dışı konuşma yaptı. Konuşmasına, “Memleketin resmen çivisi çıktı. Karşımızda, memleketi mafyaya parselleyen bir hükümet

A+A-

 

 

Bugün toplanan Meclis Genel Kurulu’nda, CTP-BG Milletvekili Sonay Adem, “hükümet uygulamaları” konusunda gündem dışı konuşma yaptı.

Konuşmasına, “Memleketin resmen çivisi çıktı. Karşımızda, memleketi mafyaya parselleyen bir hükümet var” sözleriyle başlayan Adem, eleştirmeye nerden başlayacağını bilemediğini söyledi.

“Ülkede kaotik bir ortam olduğu ve tepkisiz gibi görünen yoğun bir tepki bulunduğunu” savunan Adem “umarım bu tepkiler sele dönüşmez” dedi.

“Kıbrıs Türk halkının mallarının ellerinden nasıl alınacağının protokollere de girerek yürütüldüğü” söyleyen Adem, YURT-KUR’un faaliyetlerini örnek göstererek, “Türkiye tarafından bize özelleştirin talimatı veren ekip Kıbrıs Türkü’nün elindeki malları devletleştirerek alacak” ifadelerini kullandı.

Bakan olduğu dönemde, “T izinleri” konusuyla ilgili olarak elçiliğe çağrıldığı yönünde basında çıkan habere de değinen Adem, böyle bir şey olmadığını, Büyükelçinin kendi ziyaretine gelerek izahat istediğini ve kendisinin de duruşlarını ortaya koyduğunu, geri adım atmayacaklarını ifade ettiğini anlattı.

Adem, ülkenin gidişatının “kötü“ olduğunu da ifade ederek bu konudaki endişelerini dile getirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda, Çalışma Dairesi İş ve İşçi Bulma Şube Amiri’nin usulsüzlükleri nedeniyle eski Bakan Türkay Tokel’in yargıya gittiğini ifade eden Adem, bakan Ünverdi’ye bakanlığın soruşturmayla ilgili dosyayı neden geri çektiğini sordu.

ÜNVERDİ

Eleştirileri yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, öncelikle Adem’in kendisine karşı sergilediği tavırları eleştirerek kınadı.

Ünverdi, 2 yıldır savcılıkta bulunan İş ve İş Bulma Şube Amiri’yle ilgili kovuşturma raporunun, herhangi bir bulguya rastlanamadığı gerekçesiyle savcılıktan bakanlığa geri gönderildiğini vurguladı.

Ünverdi, alnının açık olduğunu, verilemeyecek hesabı bulunmadığını da söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1142 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler