1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Adam öldürmeye teşebbüs
Adam öldürmeye teşebbüs

Adam öldürmeye teşebbüs

İskele ilçesine bağlı Kumyalı köyü Balıkçı barınağında önceki akşam çıkan olayda Yedikonuk’lu dalgıç ve balıkçı Üzeyir Sevindik, polis memuru Abdullah Köse’yi önce denize itmek sonra da suya atlayarak boğmaya teşebbüs ettiği iddiasıyla tutukl

A+A-

 

Üzeyir Sevindik (40), ailevi nedenlerle aralarında husumet olan polis memuru Abdullah Köse’yi, Kumyalı balıkçı barınağında boğarak öldürmeye çalıştığı iddiasıyla tutuklandı

Adam öldürmeye teşebbüs

İskele ilçesine bağlı Kumyalı köyü Balıkçı barınağında önceki akşam çıkan olayda Yedikonuk’lu dalgıç ve balıkçı Üzeyir Sevindik, polis memuru Abdullah Köse’yi önce denize itmek sonra da suya atlayarak boğmaya  teşebbüs ettiği iddiasıyla tutuklandı. Yedikonuk’lu Ese Gencer ve Gelincik’li Hasan Nurçin de konu ile ilgili suç ortağı oldukları gerekçesiyle gözaltına alındı. Ailevi nedenlerden dolayı aralarında husumet bulunan Üzeyir Sevindik ile polis memuru Abdullah Köse, önceki akşam tesadüf eseri Kumyalı balıkçı barınağında buluştu. Sevindik, teknesi ile barınağa geldiğinde, Köse’yi gördü ve 2-3 yıl öncesine dayanan husumet, hasımların karşı karşıya gelmesi ile alevlendi. Üzeyir Sevindik, rıhtım üzerinde duran polis memuru Abdullah Köse’yi önce denize itti, sonra kendi de  denize atlayarak onu  suyun altına bastırdı.

BAŞKA BİR POLİS KURTARDI

Sevindik’in boğazını bastırarak boğmaya çalıştığı Abdullah Köse, o sırada balıkçı barınağında bulunan başka bir polis memuru Sadık Erol’un denize atlayıp müdahale etmesi sonucu kurtarıldı.

2 ŞER GÜN TUTUKLU

Adam öldürmeye teşebbüs suçundan gözaltına alınan 3 zanlı dün öğleden sonra Gazimağusa’da Mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhlerine 2 şer gün tutukluluk emri alındı. Yargıç Banu Soyer huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Erdal Dal, tanık olarak dinlendi. Dal, zanlılardan Üzeyir Sevindik’in eşinin Köse ile ilişkisi olduğunu, eşinden ayrıldığını, daha sonra Köse’nin Sevindik’in eşini kaçırdığını ve Lefkoşa’ya gittiklerini söyleyerek aralarında husumet bulunduğunu kaydetti. Olayla ilgili ayrıntılı bilgi veren tanık polis memuru, diğer iki zanlının da suç ortağı olduklarını belirtti ve soruşturmanın yeni başladığını ifade ederek Mahkemeden tutukluluk emri talep etti. Yargıç, davanın ciddiyetine dikkat çekerek Mahkemede herhangi bir Avukatla temsil edilmeyen zanlılar aleyhine 2 şer gün tutukluluk emri verdi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2185 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler