1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ADALETİ YANILTTILAR'
ADALETİ YANILTTILAR

'ADALETİ YANILTTILAR'

‘Görneç Cinayeti’ olarak bilinen olayın dava sürecinin tamamlanması ve sanık Yalçın Şah’ın beraat etmesinin ardından, davacı Zarife Üzümcü YENİDÜZEN’e konuştu. İki yıl önce Görneç’te tartıştığı Cuma Üzümcü’yü darp ed

A+A-

 

 

‘Görneç Cinayeti’ olarak bilinen olayın dava sürecinin tamamlanması ve sanık Yalçın Şah’ın beraat etmesinin ardından,  davacı Zarife Üzümcü YENİDÜZEN’e konuştu.

 

 

 

İki yıl önce Görneç’te tartıştığı Cuma Üzümcü’yü darp ederek öldürdüğü gerekçesiyle Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından dokuz ay hapse mahkûm edilen Yalçın Şah’ın, istinafa gittiği Yüksek İdare Mahkemesi’nde beraat etmesinin ardından, Zarife Üzümcü YENİDÜZEN’e konuştu. Kamuoyunda Görneç cinayeti olarak bilinen ve 55 yaşındaki Cuma Üzümcü’yü darp ederek öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Yalçın Şah’ın,  İstinaf Mahkemesi’nde sadece “darp”tan suçlu bulunmasını yanlış bir karar olarak nitelendiren Üzümcü, konu ile ilgili ağır eleştirilerde bulundu.

 

“Eşimi arabaya taşıyarak, yol kenarına bırakan diğer kişilerin neden yalnızca tanık olarak dinlendiğini anlayamıyorum. Sonuçta mahkemede belirtildiği gibi hayatta bile olsa, neden hastane, polis veya bizlere haber verilmeden, aracın içerisinde ölüme terk edildi? Bu suç değil mi?”

 

“Eşim ile ilgili emare fotoğraflarını ve raporlarını gördüm. Üzerindeki darp  izleri bir kişi tarafından yapılmış olamaz. Mahkemeyi yanılttılar.”

 

 “Türkiye Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporda ’darba bağlı kalp yetmezliği’ teşhisi konuldu. Ancak raporda imzası bulunan doktorlar, ülkeye gelip mahkeme huzurunda ifade vermediği için rapor geçersiz kılındı. Bu nasıl bir adalettir?”

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN GAZETENİZ YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1336 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler