1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ADA NEFES ALDI
ADA NEFES ALDI

ADA NEFES ALDI

Aylardan beri kavurucu sıcakla boğuşan ada, bugün kısa süreli ve az miktarda da olsa yağmurla nefes aldı

A+A-

 

Aylardan beri kavurucu sıcakla boğuşan ada, bugün kısa süreli ve az miktarda da olsa yağmurla nefes aldı. Öğle saatlerinde yaklaşık bir saat süren hafif sağanak, Kuzey Kıbrıs’ta Lefke’den Ercan’a kadar geniş bir bölgede görülürken, en fazla yağmur 9 kg ile Lefkoşa’da kaydedildi.

TAK muhabirinin Meteoroloji Dairesi Müdürü Fehmi Oktay’dan aldığı bilgiye göre, Lefkoşa’da saat 14:45’te başlayan yağmur neticesinde bölgeye metre kareye 9 kg yağış düştü.

Oktay; Boğaz, Esentepe, Lefke, Ercan ve Alevkayası’nda da yağmur yağdığını; Boğaz’da metrekareye 3, Esentepe’de 7, Ercan’da 3, Lefke ve Alevkayası’nda ise 1 kg yağış kaydedildiğini ifade etti.

Yağışların yarından itibaren yerini açık ve az bulutlu bir havaya bırakacağını kaydeden Oktay, hafta sonu ve gelecek hafta boyunca hava sıcaklığının iç kesimlerde 37-39, sahillerde de 32-34 derece dolaylarında olacağını belirtti.

“ORMAN YANGINI OLASILIĞI ÇOK YÜKSEK”

Rüzgarın güney ve batı yönlerden yer yer orta kuvvette eseceğini, deniz suyu sıcaklığının ise 30 derece dolaylarında olacağını kaydeden Oktay, orman yangın olasılığı ile ültraviyole radyasyonunun çok yüksek olacağı konusunda uyarıda bulundu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 650 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler