1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AÇTI AĞZINI, YUMDU GÖZÜNÜ
AÇTI AĞZINI, YUMDU GÖZÜNÜ

AÇTI AĞZINI, YUMDU GÖZÜNÜ

Geçtiğimiz hafta oynanan Gönyeli - Tatlısu maçından sonra, mağdur olduklarını düşünen Gönyeli Kulübü Başkanı Ahmet Yönlüer ile Bostancı Bağcıl Başkanı Hasan Besim, maç sonrasında medyaya yaptıkları açıklamaların ardından, Futbol Federasyonu tarafından Di

A+A-

 

 

 

Gönyeli Spor Kulübü Başkanı Ahmet Yönlüer sert çıkıştı

 

“HAKEMLER TELKİN ALIYOR”... Yönlüer hakem hatalarının kendilerine zarar verdiğini söyledi, hakemlerin bir yerden telkin aldıklarını ve başka takımların kurtarılması için operasyona gidildiğini iddia etti

 

“FEDERASYON ŞİKE İLE UĞRAŞSIN”... Federasyonun kendi söylemiyle Ahmet’i, Hasan’ı Disiplin Kurulu’na vermek yerine şike gibi ülke sporunu eriten, çürüten illetler ile uğraşması gerektiğini söyledi

 

Necmi BELGE

 

Geçtiğimiz hafta oynanan Gönyeli - Tatlısu maçından sonra, mağdur olduklarını düşünen Gönyeli Kulübü Başkanı Ahmet Yönlüer ile Bostancı Bağcıl Başkanı Hasan Besim, maç sonrasında medyaya yaptıkları açıklamaların ardından, Futbol Federasyonu tarafından  Disiplin Kurulu verildi. İşte,  açıklamaların ardından dün, Gönyeli Başkanı Ahmet Yönlüer sadece YENİDÜZEN’e konuşurken, çarpıcı açıklamalarda da bulundu.

 

“LİGİN GİDİŞATINDAN MEMNUN DEĞİLİZ”

Ahmet Yönlüer, ligin gidişatından memnun olmadıklarını ve ligin başladığı günden itibaren hakemler konusunda çok mağduriyet yaşadıklarını söyledi. Başarısızlıklarının tümünü hakemlere bağlamanın doğru olmadığını belirten Yönlüer, sezona ligde kalma parolasıyla giren bir takım olarak hakemlerin yaptığı hataların kendilerine zarar verdiğini iddia etti.

 

“TATLISU MAÇI BARDAĞI TAŞIRDI”

Ligin 17’nci haftasında kendi sahalarında oynadıkları ve 4-3 yenildikleri karşılaşmadaki hakem hatalarının bardağı taşırdığını ifade eden Yönlüer, bu duruma tepki göstermek zorunda kaldıklarını belirtti.

Yönlüer devamla, hakemlerin biryerlerden aldıkları telkinler sonucunda “Nasıl olsa Gönyeli bu yıl küme düşer” düşüncesiyle başka takımların kurtarılma operasyonuna gidildiğini iddia etti. Son Tatlısu maçının bunun en çarpıcı örneği olduğunu dile getiren Yönlüer, hakemin bu maçta bir ofsayt golünü geçerli sayarken, penaltı olmayan bir pozisyonda verdiği penaltı ile bu yenilgide en büyük etken olduğunu vurguladı.

 

“HER ZAMAN GÜNDEMDE OLAN ŞİKE İLLETİ YİNE GÜNDEMDE”

Ne yazık ki, KKTC Liglerinde her zaman gündemde olan şike illetinin bu sezon erken başladığını iddia eden Yönlüer, birkaç haftadır bazı maçlarda alınan garip sonuçların bunun göstergesi olduğunun altını çizdi.

Yönlüer devamla, bu maçlara bakıldığında futboldan birazcık anlayan herkesin bu maçları izlemesinin yeterli olduğunu düşündüğünü söyledi. Ligin tozunu atan bir takımın farklı yenilmesi veya zirve iddiasında olan takımların daha alttaki takımlara yenilmelerinin dikkate alınması gerektiğini iddia etti.

 

“FUTBOL FEDERASYONU DAHA CİDDİ İŞLERLE UĞRAŞSIN”

Geçtiğimiz Pazar gecesi telefonla katıldığı bir televizyon kanalındaki açıklamaları nedeniyle Disiplin Kuruluna verilmesi ile ilgili olarak da konuan Başkan Yönlüer, Futbol Federasyonu’nun kendi söylemiyle Ahmet’i, Hasan’ı Disiplin Kuruluna vermek yerine şike gibi ülke sporunu eriten, çürüten illetler ile uğraşmasını salık verdiğini söyledi.

 

“ÖZBİLGEHAN GÖRMEDİĞİ MAÇIN HAKEMİNİ SAVUNUYOR”

Başkan Yönlüer, geçtiğimiz Pazar akşamı hakemlerini savunmak için bir televizyona bağlanan Kıbrıs Türk Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Mehmet Özbilgehan’ın görmediği bir maçta  hakemini savunmansına tepki gösterdi. Yönlüer, Özbilgehan’ın hakemini körü körüne savunmasının, geldiğimiz noktada hakemlik camiası açısından manidar olduğunu anımsattı.

 

“GÖNYELİ CAMİASI BÜYÜK BİR CAMİADIR”

Gönyeli Spor Kulübü’nün büyük bir camia olduğunun altını çizen Yönlüer, onlarca şampiyonluklara imza atan  bu büyük camianın ayak oyunsuz, şikesiz, düzmece yapılmadan yenilgileri de saygı ve büyük bir olgunlukla kabul edebilen bir camia olduğunu dile getirdi.

Başkan Yönlüer son olarak, “yeterki bu büyük camianın alınteri ve emeğinin hakemler ve birileri tarafından çalınmasın” diye sözlerini sonlandırdı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1510 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler