1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Açılışta Sertoğlu sert konuştu
Açılışta Sertoğlu sert konuştu

Açılışta Sertoğlu sert konuştu

Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından organize edilen 2014 – 2015 Kış Semineri’nin resmi açılışı dün gerçekleştirildi

A+A-

YENİDÜZEN Spor Servisi
Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından organize edilen 2014 – 2015 Kış Semineri’nin resmi açılışı dün gerçekleştirildi. Malpas Otel’de Çarşamba günü Üst ve A Klasman hakemlerin katılımı ile geçtiğimiz sezonun değerlendirilmesi ve bireysel toplantının ardından dün sabah resmi açılış gerçekleştirildi. Açılışta Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) MHK Üyesi Kadir Tozlu, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’nden Zafer Korkmaz, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği 1. Bölge Sorumlusu Ahmet Şahin, Futbol Kulüpler Birliği Başkanı Arslan Bıçaklı, Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Süleyman Göktaş, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Ogün Genç Kaçmaz, Kıbrıs Türk Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Başkanı Mehmet Özbilgehan ve Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu birer konuşma yaptılar.

Sertoğlu: “Federasyon’un parasını çaldılar”
Açılışta bir konuşma yapan KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, kendilerinden önceki dönemde yer alan KTFF yetkilileri ve MHK yönetimine atıfta bulunarak, hakemlerin o dönemde yaşadığı maaş sıkıntısını anlattı ve “Federasyon’un parasını çaldılar” dedi. Sertoğlu konuşmasında şunları söyledi:
“Kulüplerin hakemlere borcu var ama KTFF kulüpler adına bu paraları ödedi. Bundan önce olduğu gibi hakem arkadaşlarımızın 13 maçlık alacaklarının hepsi ödendi. İstediği kadar kulüplerin borcu olsun, siz bir emek verip ter akıtıyorsunuz. Biz size paranızı ödeyeceğiz, herkes rahat olsun. Bizden önce böyle miydi? Bizden öncekiler şimdi hergün yazı yazıp bizi eleştiriyor. Bizden önce 1 yıl hakemler ödenmedi. Daha sonra ileri tarihli çek yazdılar. İhtiyaçlı hakem arkadaşlar bu çekleri kırdırdılar ve Futbol Federasyonu’nun çekleri tefecilere düştü. O çekler daha sonra geri döndü. Çünkü Federasyon’un parası yoktu. Bu paralar nereye gitti? O dönem kulüplerin borcu yoktu, bu sefer Federasyon’un parası yoktu. Peki para nereye gitti? Buharlaştı mı? Hakemlerin hakkını koruma adına Federasyon ve MHK Başkanı neredeydi o zaman? Geriye dönük 350 bin TL borcu yine Hasan Sertoğlu ve yönetimi borçlanarak ödedi. Birşey yaparken ve yazarken 10 kere düşünün. Bu Federasyon’un parasını çaldınız.”

“Art niyetimiz yoktur”
Sertoğlu “Şimdi bütün futbolcularımız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaya başladı ve Türkiye’deki kulüplere transfer oluyor. Biz bunu 2 yıl önce söylemiştik. Bir tane futbolcumuz kalmayacak, hepsi gidecek ve kimsenin umuru da olmayacak demiştik” diye konuştu. Kendisinin tek başına hiçbirşey yapmadığını söyleyen Sertoğlu “Burada Yönetim Kurulu’ma bir kez daha teşekkür ediyorum. Çok sıkıntılar yaşadık. Yaşamaya devam ediyoruz. Hakemlerle zaman zaman problemler yaşıyoruz ama art niyet yok. Geçtmişte kulüp başkanları Federasyon’a siyah çelenk koyuyorlardı. Şimdi futbolun içinde olan herkes art niyet olmadığını biliyorlar. Hata yaparsak kasıtlı birinin canı yansın diye birşey yapmadık. Hakem arkadaşlarımızla çok iyi diyaloglar kurduk. Hak eden şampiyon olsun, hak etmeyen küme düşsün dedik” açıklamasını yaptı.

Sınırüstü’ndeki tesisin temeli Haziran’da atılacak
“İnşallah bu seminerleri ve kampları kendi tesislerimizde yapacağız” diyen Sertoğlu “Projelerin son hallerinin verilmesi için süreci hızlandırdık. Biliyorsunuz Sınırüstü’nde 100 dönümlük araziye bir kamp tesisi yapıyoruz. Bu tesisin temelini Haziran’da atmayı planlıyoruz. Bu tesisi Hasan Sertoğlu ve arkadaşları KTFF’den gitmeden bitirecek ve size hediye edecek” açıklamasını yaptı.

Seminer bugün tamamlanıyor
2014 – 2015 Kış Semineri’nde dün yapılan oturumlarda TFF-MHK Üyesi Kadir Tozlu “TFF-MHK Kış Semineri’nin özet sunumu”nu gerçekleştirirken EPAK Başkanı Derviş Atakan “İlk devredeki kart istatistikleri” konusunu aktardı. Öğleden sonra TFF-MHK Üyesi Kadir Tozlu “Video Test” içeren oturumda hakemlerle birlikte olurken, DAÜ Öğretim Üyesi Fatma Eren’in yer aldığı oturumda “Vücut Analizlerinin Değerlendirilmesi” konusu ele alındı. Günün son oturumunda MHK Üyesi Arif Sunisi, “İletişim, Müdahale ve Ofsayt Değerlendirmeleri” konu başlığını anlattı.
MHK Kış Semineri bugün yapılacak oturumlarla tamamlanacak. Günün ilk oturumunda MHK Başkanı Sadık Özbilgehan “Talimatlar” konusnu ele alacak. EPAK Başkanı Derviş Atakan’ın sunacağı ikinci oturumda “Üst ve A Klasman Hakemlerin Anket Geri Dönüşü” ele alınacak. MHK Üyesi Arif Sunisi’nin “Bariz Gol Şansı ve Penaltı Değerlendirmeleri” ve EPAK Başkanı                                                                                    Derviş Atakan’ın “Kısa talimatlar” başlıklı oturumu ile seminer noktalanacak.

Bu haber toplam 1040 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler