1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ACİL DURUMLAR' İÇİN SON İZİN GÜNÜ 2 ARALIK
ACİL DURUMLAR İÇİN SON İZİN GÜNÜ 2 ARALIK

'ACİL DURUMLAR' İÇİN SON İZİN GÜNÜ 2 ARALIK

2011 Nüfus ve Konut Sayımı Merkez Sayım Komitesi Başkanı Ali Korhan, 4 Aralık'ta uygulananak sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklama yaptı

A+A-

 

 

KKTC’de 4 Aralık Pazar günü yapılacak Nüfus ve Konut Sayımı’nda Sokağa Çıkma Yasağı uygulanacağından, vatandaşların “çok önemli ve ertelenmesi mümkün olmayan durumlar” için 2 Aralık Cuma günü mesai bitimine kadar izin alabilecekleri açıklandı.

 

Devlet Planlama Örgütü Müsteşarı, 2011 Nüfus ve Konut Sayımı Merkez Sayım Komitesi Başkanı Ali Korhan’ın yaptığı açıklamaya göre, sokağa çıkma yasağı 05.00’de başlayacak ve 18.00’e kadar sürecek.

 

Sayım ve kontrol memurları ise en geç saat 08.00’de sayıma başlayarak, sayım tamamlanana kadar görevlerine devam edecekler.

 

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle vatandaşların önceden gereken önlemleri almaları istendi.

 

Vatandaşlar, çok önemli ve ertelenmesi mümkün olmayan durumlarda bağlı oldukları ilçenin Nüfus Sayım Komitesi Başkanı olan kaymakamlardan 2 Aralık Cuma günü mesai bitimine kadar izin alabilecekler.

 

4 Aralık Pazar günü ise hastalık, doğum gibi beklenmedik bir durumla karşılaşılması halinde ilçe sayım komiteleri ve en yakın polis karakolundan veya 155 Polis İmdat’tan izin alınabilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 991 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler