1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'AÇIKLANAN RAKAM YALAN'
AÇIKLANAN RAKAM YALAN

'AÇIKLANAN RAKAM YALAN'

KTAMS, "UBP hükümeti topluma yalan söyleyerek gerçek nüfusu açıklamaktan kaçınmaktadır" iddiasında bulundu.

A+A-

 

KTAMS, de-facto nüfusun 294 bin 906 olarak açıklandığını, nüfusta 2006’ya göre 29 bin 806 artış olduğunun belirtildiğini kaydederek, “Bu rakamların hiçbir gerçeklik ile bağdaşmadığı tüm toplumca da kabul edilmiştir. UBP hükümeti topluma yalan söyleyerek gerçek nüfusu açıklamaktan kaçınmaktadır” iddiasında bulundu.

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, yazılı açıklamasında, şunları ileri sürdü:

“Basit bir hesap ile bile bu rakamın yalan olduğu ortaya çıkmaktadır. Nisan 2009 seçimlerinde 18 yaş üstü olan seçmen sayısının 161 bin 373 olduğu, Eğitim Bakanlığı verilerine göre 40 bin üstü kişinin üniversite öncesi eğitim görenlerin olduğu, YÖDAK verilerine göre 30 bin üstü kişinin KKTC vatandaşı dışında üniversitelere kayıt yaptırdığı, Çalışma bakanlığı verilerine göre ise 40 bin çalışma izinli kişinin olduğu, yaklaşık 40 bin asker ve onların ailesinin olduğu bir ortamda nüfusun 294 bin 906 olarak açıklanması olsa olsa UBP hükümetinin halkı aldatmak istemesinden başka birşey olamaz.”

Yapılan hesaplara göre ülkede hiç kaçak yaşam olmadığının gözlemlendiğini savunan Kaptan, “O zaman soruyoruz: Ey hükümet niye af çıkardın o zaman?” dedi.

Lefkoşa’da yaklaşık 5000 hanenin kapılarını seçim memurlarına açmadığını iddia eden KTAMS Başkanı Kaptan, “Bu sayı ciddi anlamda halkın UBP hükümetine karşı duyduğu tepkinin bir göstergesidir” görüşünü öne sürdü.

KTAMS olarak, ileri sürdükleri “UBP hükümetinin aldatmalarına” hiçbir zaman kanmayacaklarını ifade eden Kaptan, “KTAMS, UBP hükümetinin açıkladığı bu sonuçlara kesinlikle inanmamakta ve Kıbrıslıtürklerin daha özgür, kendi kendini yöneteceği günler hedefi ile mücadelesine devam etmektedir” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1028 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler