1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AÇIKLAMALARI TEPKİ TOPLANDI
AÇIKLAMALARI TEPKİ TOPLANDI

AÇIKLAMALARI TEPKİ TOPLANDI

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Yeşilköy’de İTÜ için 5 bin dönümlük arazinin istimlak edilmesi konusunda yaptığı açıklamalar ile tepki topladı: “Alan tellenecek, giriş çıkış olmayacak’’ EYLEM YAPILACAK&

A+A-

 

 

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Yeşilköy’de İTÜ için 5 bin dönümlük arazinin istimlak edilmesi konusunda yaptığı açıklamalar ile tepki topladı:

 

“Alan tellenecek, giriş çıkış olmayacak’’

 

EYLEM YAPILACAK… Devlettin, İTÜ’ye Yenierenköy ve Yeşilköy’de istimlâk edeceği 5 bin dönümlük alana bölge halkı isyan edince, Bakan Çavuşoğlu bölgeyi ziyaret etti. Ancak Çavuşoğlu’nun yaptığı açıklamalar halkın öfkesinin daha da artmasına neden oldu. Köylüler, Bakan Çavuşoğlu’nun açıklamalarının ardından eylem hazırlığına girişti.

 

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)’nün ülkemize açacağı kampus nedeniyle, devlettin Yeşilköy ve Yenierenköy’de istimlak edeceği 5 bin dönümlük araziye bölge halkının isyanı etmesiyle birlikte bölgeyi ziyaret eden İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu, “alan tellenecek, giriş çıkış olmayacak” açıklamasına halk tepki gösterdi.

Yeşiköy’de hükümetin, yaptığı istimlâk girişimine halkın 1 haftadır göstermiş olduğu baş kaldırı, bakanın bölgeyi ziyaret edip açıklma yapmasına sebeb oldu. İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazm Çavuşoğlu’nun Yeşilköy kahvelerinde halka bilgi verdiği ve vatandaşların sorularına yüz yüze cevap verdiği toplantıda, bakan, istimlâk edilecek bölgenin tel ile parsellenip giriş çıkışlara kapatılacağını itiraf etti.

KÖY HALKINI ÇİLEDEN ÇIKARDI

Geçen hafta BY Ajansın yapmış olduğu haber neticesinde Yeşilköy’de yaşanılan 5 Bin dönümlük istimlâk konusu ülke gündemine bomba gibi düşerken, dün Bakan Nazım Çavuşoğlu’nun Yeşilköyü ziyareti ile köy halkını iyice çileden çıkardı. İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile UBP İskele milletvekili Ali Rıza Usluer, UBP’nin Yeşilköy ziyaretine katılanlardı.

“ALAN TELLENECEK, GİRİŞ ÇIKIŞ OLMAYACAK’’

Çavuşoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi’ne 5 Bin dönüm verilmesinin sebebini kampüs etrafının tel ile kapatılacağını ve bu kapalı alanın içinde küçük küçük birçok alanında kapalı kalacağı için buraların da istimlâk ettiği açıklmasını yaptı. Çavuşoğlu, 3800 dönümün yeşil alan olarak kalmaya devam edeceğini ama üniversite kampüsü içerisinde bulunacağından dolayı insanları mağdur etmemek için hükümetin bu istimlâk kararını aldığını savundu.

“İTİRAZ SÜRESİ UZATILDI’’

1 Temmuz’da itiraz süresinin bitmiş olduğunu söyleyen Bakan Çavuşoğlu, gazetelerde vatandaşın sesini duyduğunu ve bu sürenin 15 gün daha uzaltıldığını, kimsenin mağdur olmasını istemediğini söyledi. Çavuşoğlu, bölgeye üniversite yapımı projesinin CTP hükümeti döneminde yapıldığını ve bu projenin hükümete geldiklerinde hazır bulduğunu belirtti. Çavuşoğlu, hükkümete geldikten sonra üniversite projesini inceleyip doğru bir proje olduğunu gördüğünü ve bu yüzden yapımına devam ettiğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1414 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler