1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AÇIK SEMALAR İPTAL EDİLDİ
AÇIK SEMALAR İPTAL EDİLDİ

AÇIK SEMALAR İPTAL EDİLDİ

Güney’de, “Kıbrıs Havayollarının” içerisinde bulunduğu ekonomik çıkmazı aşması için ek ödenek almasını öngören yasa, yabancı havayolu şirketlerinin de üçüncü ülkelere uçuş gerçekleştirebilmesini öngören kısmı çıkarılarak Kıbrıs Rum Mecli

A+A-

Güney’de, “Kıbrıs Havayollarının” içerisinde bulunduğu ekonomik çıkmazı aşması için ek ödenek almasını öngören yasa, yabancı havayolu şirketlerinin de üçüncü ülkelere uçuş gerçekleştirebilmesini öngören kısmı çıkarılarak Kıbrıs Rum Meclisince önceki gün onaylandı.
Alithia ve diğer gazeteler, Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Dimitris Hristofyas tarafından, “Kıbrıs Havayolları” için ciddi sorunlar doğuracağı gerekçesiyle Kıbrıs Rum Meclisine iade edilen yasanın Kıbrıs Rum Meclisinde, ilgili ifade çıkarılarak kabul edildiğini yazdılar.
Gazete, aynı yasada havayollarına ek mali yardım yapılmasının öngörüldüğünü ve muhalefetin de onayıyla yasanın kabul edildiğini belirtti.
Hristofyas, “açık semalar” şeklinde nitelendirilen ve Rum havayolları dışında diğer şirketlerin de üçüncü ülkelere uçuşlar gerçekleştirmesine olanak sağlaması sebebiyle Kıbrıs Havayollarını ekonomik sıkıntıya sokacağı ve anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle söz konusu yasayı meclise iade etmişti.
Gazete, gerek Kıbrıs Rum hükümetinin gerekse ilgili havayolu sendikalarının karardan memnuniyet duyduklarını da vurguladı.

Bu haber toplam 807 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler