1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AÇIK HAVA SİNEMASI’NDA BU AKŞAM: ATEŞ BÖCEĞİ
AÇIK HAVA SİNEMASI’NDA BU AKŞAM: ATEŞ BÖCEĞİ

AÇIK HAVA SİNEMASI’NDA BU AKŞAM: ATEŞ BÖCEĞİ

Girne Belediyesi, geçmişin açık hava sineması geleneğini, 2.Bahar Projesi kapsamında bu akşam 20:30’da Barış Parkı’nda Ateş Böceği adlı Türk filmiyle sürdürüyor

A+A-

 

 

 

Girne Belediyesi, geçmişin açık hava sineması geleneğini, 2.Bahar Projesi kapsamında bu akşam  20:30’da Barış Parkı’nda Ateş Böceği adlı Türk filmiyle sürdürüyor.

Girne Belediyesi, Kültür – Sanat etkinlikleri çerçevesinde; yönetmenliğini Osman F. Seden yaptığı, başrollerini Tarık Akan ve Necla Nazır ve Hulusi Kentmen’in paylaştığı 1975 yapımı duygusal- komedi filmi, sinema severlerle buluşuyor.

Filmin özeti; Genç işportacı günün birinde müşterisini çarpan adamı yakalayınca satışlardan daha çok para kazanır. Bu olay ona müşteriyi avlamak için yeni yollar denemesini sağlar. İşbirliği yaptığı yankesici kız onun kısa yoldan para kazanmasına sebep olacaktır.

 Barış Parkı’nda Açık Hava Sineması keyfini doyasıya yaşayan 2. Bahar Projesi’ndeki üyeler ve vatandaşlar, yıllar sonra açık hava sinema geleneğini yeniden yaşama fırsatı buldukları için çok mutlu olduklarını belirtti.
Her çarşamba farklı bir Yeşilçam sinemasıyla devam edecek olan sinema gösterimlerine, ücretsiz gösterilmeye devam edecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 492 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler