1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ACAPULCO BİR İLKE İMZA ATTI
ACAPULCO BİR İLKE İMZA ATTI

ACAPULCO BİR İLKE İMZA ATTI

Acapulco Resort Convention & SPA Hotel,Kuzey Kıbrıs’a uygulanan ambargoları yıkarak ülkemizde bir ilke imza attı AVUSTURYALI 5 BİN GENÇ KUZEY KIBRIS’TA… Kuzey Kıbrıs’a uygulanan ambargolara rağmen önceki gün ülkemizde bir ilk yaş

A+A-

 

 

Acapulco Resort Convention & SPA Hotel,Kuzey Kıbrıs’a uygulanan ambargoları yıkarak ülkemizde bir ilke imza attı

 

AVUSTURYALI 5 BİN GENÇ KUZEY KIBRIS’TA…

 

Kuzey Kıbrıs’a uygulanan ambargolara rağmen önceki gün ülkemizde bir ilk yaşandı.  Acapulco Resort Convention & SPA Hotel, Kuzey Kıbrıs turizm tarihinin en büyük Uluslararası Turizm Organizasyonu gerçekleştirerek, Avusturya'nın en geniş katılımlı gençlik festivalini ülkemize taşıdı. Bir yıldır çok büyük organizasyon çalışması ve emeği sonucunda 5 bin genci iki hafta boyunca otelde ağırlayacak olan Acapulco Resort Convention & SPA Hotel, yine bir başarıya imza atmanın mutluluğunu yaşıyor.

Avusturya’lı öğrencilerin gelenekselleşmiş Tatil ve Eğlence Organizasyonu olan X-JAM, bu yıl hem Kuzey Kıbrıs’ta hem de Türkiye’de yapılıyor. Kuzey Kıbrıs ayağı olarak önceki akşam 2 bin 500 liseli genç Kuzey Kıbrıs’a gelerek Acapulco Resort Convention & SPA Hotel’de tatillerine başladı.

Otel yetkilileri dün yaptıkları yemekli basın toplantısında, bir yıl boyunca yaşanan büyük organizasyon çalışmalarını ve ambargoların aşılma sürecini aktardı.

 

EN BÜYÜK ORGANİZASYON

Acapulco Resort Convention & SPA Hotel ve Akgünler Turizm Direktörü Dimağ Çağıner organizasyonla ilgili bilgi vererek, organizasyonun gerçekleşmesine katkı koyan kurum ve kuruluşları basına tanıttı.

Avusturya’lı öğrencilerin gelenekselleşmiş Tatil ve Eğlence Organizasyonu olan X-JAM’in Avrupa'nın en geniş katılımlı Gençlik Festivali olarak değerlendirildiğini söyleyen Çağıner, Kuzey Kıbrıs’ta bir ilkin yaşandığını dile getirdi. Dimağ Çağıner, Avusturya'nın en büyük turizm şirketi Ruefa Reısen ile Türkiye'den Fırmus Tour ve KKTC'den Tour Plus markalarının, 1 yıllık emeği ve çalışması sonucu gerçekleşen bu organizasyonun ev sahipliğini Acapulco Hotel tarafından yapıldığını söyledi.
Çağıner, iki haftada 5 bin kişinin, Linz, Graz ve Viyana gibi 3 farklı destinasyondan, Kuzey Kıbrıs’a taşınacağı bu büyük organizasyonun taşımacılığını, 24 saat içerisinde 11 uçağı Ercan Havaalanı’na indirerek bir rekora imza atan Türkiye'nin en büyük özel havayolu şirketi olan Onur Air tarafından gerçekleştirildiğini aktardı.

 

AMBARGOLAR YIKILDI
1 Temmuz 2012 tarihinde Güney Kıbrıs Rum kesiminin, bu organizasyonun iptali için, bir senedir Kuzey Kıbrıs aleyhine propagandalar yürüttüğünü aktaran Dimağ Çağıner, çok başarılı ve sistematik bir şekilde bunun bertaraf edildiğini dile getirdi. Çağıner, Kuzey Kıbrıs hakkında çekinceleri olabilen ailelerin bazılarının rezervasyonlarını iptal etmesine rağmen Avusturya’da % 50’sini oluşturan mezun liseli gençliğin adaya geldiğini söyledi. Avusturya'nın tur operatörü Ruefa Reısen bu projeye inanarak reklam ve avukat masrafları gibi tüm lobicilik faaliyetleri için savaşarak bir başarı gösterdiğini belirten Dimağ Çağıner, “Kıbrıslı Türklerin de bu kadar inatçı tur operatörleri olsaydı ambargolar falan olmazdı” dedi.Çağıner, 22 Haziran.2012 tarihinde Sivil Havacılık Dairesi Başkanı Hasan Topaloğlu yönetimindeki Ercan Havaalanı ve personelinin 24 saat kesintisiz görev yaparak Avrupa'ya örnek teşkil edebilecek bir ev sahipliği sergilediklerini önemle vurguladı.

 

BÜYÜK ÖNLEM VE DESTEK ALINDI
Polis Genel Müdürlüğü ve Muhaceret Dairesi çalışanlarının da desteği ile inen 11 uçağın, hiç sorunsuz bir şekilde basarıyla karşılandığını söyleyen Dimağ Çağıner, gelen öğrencilerin 25 dakika gibi hızlı ve etkin bir şekilde otobüslere bindirilerek Acapulco Hotel'e getirildiğini belirtti.

Şu an Avusturya medyasının önemli oyuncularından Krone Zeıtung ve tüm sosyal paylaşım sitelerinin Acapulco Hotel'de gerçekleşen bu organizasyonu an be an takip etmekte olduğunu belirten Dimağ Çağıner, tesis içerisinde kurulan radyo istasyonundan naklen yayınla Avusturya radyolarına bağlantı yapılması sureti ile operasyon ile ilgili günlük bilgilendirmeler yapılmakta olduğunu açıkladı.


Çağıner, organizasyonun Kuzey Kıbrıs halkının desteği olmadan gerçekleşemeyeceğine de vurgu yaparak, KKTC Bakanlarına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Dimağ Çağıner, şöyle devam etti: “Bu işin adamıza getirilmesinde, bir senedir özverili bir şekilde mücadele eden ve bizleri destekleyenlere teşekkür ederiz. Başta TC Dışişleri Bakanlığına, TC Avrupa'dan Sorumlu Devlet Bakanı Egemen Bağış’a, TC Turizm Bakanı Ertugrul Günay’a, şahsi desteklerini ortaya koyan TURSAB Başkanı  Başaran Ulusoy'a, TC Avusturya ve KKTC Büyük Elçiliklerine teşekkürleri bir borç biliriz”

 

ORGANİZASYONDA YER ALANLAR

Tanıtım ardından, bu organizasyonda yer alan kurum ve kuruluş temsilcileri birer konuşma yaptı. Turu düzenleyen Ruefa Reısen adına Hannes Reichl, Avusturya’daki organizasyon şirketi Doclx Holding adına Alex Knechtberger, turun Kuzey Kıbrıs ayağı Firms Tour adına Ahmet Bozkurt, seyahati sağlayan Onur Air adına Aybar Balabaner, ulaşımı kolaylaştıran Tour Plus adına Bora Özgen ve Acapulco Hotel adına İçim Çağıner Kavuklu da birer konuşma yaparak, emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1149 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler