1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ABORJİNLERE DÖNDÜK'
ABORJİNLERE DÖNDÜK

'ABORJİNLERE DÖNDÜK'

Gençlik Gücü Teknik Direktörü Necati Tilki, önümüzdeki hafta sonu Binatlı ile oynayacakları maç için henüz saha bulamadıklarını belirtti. Oynadıkları Alsancak Yeşilova maçıyla ilgili zeminden yakınan Tilki, “İlk maçlar her zaman zor olur, zeminin ça

A+A-

 

 

 

Binatlı maçı için henüz saha bulamadıklarını belirten Gençlik Gücü’nün genç teknik adamı Tilki, federasyondan Şehit Hüseyin Ruso Stadı ve Atatürk Stadı’nı kullanamayacakları yanıtını aldıklarını belirtti. Tilki, saha konusunda ilginç bir yaklaşımda bulunarak “Aborjinlere döndük” ifadesini kullandı

 

Çağan KUTGÜNER

Gençlik Gücü Teknik Direktörü Necati Tilki, önümüzdeki hafta sonu Binatlı ile oynayacakları maç için henüz saha bulamadıklarını belirtti. Oynadıkları Alsancak Yeşilova maçıyla ilgili zeminden yakınan Tilki, “İlk maçlar her zaman zor olur, zeminin çamur olmasından dolayı oldukça etkilendik” dedi.

Basit hatalar nedeni ile sıkıntı yaşadıklarını belirten Tilki, “Maçta pozisyon üretir gibi olduk ancak yüzde yüzlük pozisyonları az ürettik, ikinci yarıda zeminin daha kuru hale gelmesi ile oyuncularımız sahada kendilerinden istenileni verebildi” diye konuştu.

Sonuç olarak üç puanı aldıklarını söyleyen Tilki, ancak bundan sonraki maçların da böyle zor geçeceğinin farkında olduklarını vurguladı.

Mormenekşe ile ligdeki durumlarına da değinen Tilki, “Bu hafta beklemediğimiz bir beraberlik aldılar, onlar içinde sıkıntılı bir dönem ama biz kendi maçlarımıza bakmak zorundayız” dedi.

 

“MORMENEKŞE MAÇINA KADAR HER MAÇI KAZANMAK İSTİYORUZ”

 

Önümüzdeki hafta sonu oynayacakları Binatlı maçına da değinen genç teknik adam, Binatlı’nın Yasin ve Sarro gibi çok yetenekli forvetleri bulunduğunu, sarı-yeşillilerin genç, yetenekli ve çok mücadele eden bir takım olduğunu belirterek, ikinci yarının dördüncü haftasındaki Mormenekşe maçına kadar puan kaybetmek istemediklerini kaydetti. Binatlı maçından kesinlikle üç puan almak istediklerini söyleyen Tilki, bugünden başlayıp hafta sonuna kadar üç idman yapacaklarını ve cumartesi günkü maça en iyi şekilde hazırlanacaklarını sözlerine ekledi.

 

SAHA SORUNU YAŞIYORUZ”

 

5 Şubat Cumartesi günü oynayacakları karşılaşmayla ilgili sözlerine devam eden Tilki, “Bu maçı henüz oynayacak saha bulamadık. Federasyon bize Şht. Hüseyin Ruso Stadı’nın durumunun iyi olmadığını, Atatürk Stadı’nın ise üç maçı kaldıramayacağını belirtip, Metehan Kemal Küçük Stadı’nı önerdi” diyerek, ancak bunu kendilerinin kabul etmediklerini belirtti. Saha konusunda ilginç bir benzetme yapan Tilki, “Aborjinlere döndük” deyimini kullanarak, kulüp başkanı Hüseyin Reis’in Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’yla görüştüğünü ve en yakın zamanda saha konusunda kararın verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 819 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler