1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AB’DEN EĞİTİME KATKI
AB’DEN EĞİTİME KATKI

AB’DEN EĞİTİME KATKI

Kar amacı gütmeyen tüm ilköğretim öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okulları hibe için başvuruda bulunabilecek

A+A-

 

 

 

 

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Yenilik ve Değişim İçin Okul Girişimi” beşinci hibe programı kapsamında teklif çağrısı başlatıldı.

KKTC’de bulunan, kâr amacı gütmeyen tüm ilköğretim öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okulları hibe için başvuruda bulunabilecek. Başvuruların 23 Kasım’a kadar yapılması gerekiyor.

Avrupa Komisyonu Kıbrıs Temsilciliği’nden yapılan açıklamaya göre, “hibe modern öğretim ve öğrenim yöntemlerinin geliştirilmesi ve eğitim uygulayıcılarının kapasitelerinin küresel ve Avrupa eğitim eğilimleri doğrultusunda artırılması”; “eşitliği destekleyerek, sosyal uyum ve dezavantajlı gruplar icin aktif vatandaşlık anlayışını içeren, eğitim paydaşları arasında ağ sisteminin kurulmasının teşvik edilmesi” ve “iki toplum arasında uzlaşma sağlamak amacı ile Kıbrıs Türk ve Kıbrıs Rum okulları arasında ortak projelerin teşvik edilmesi” amacıyla verilecek.

20 bin ve 70 bin Euro hibeler, KKTC’deki ilköğretim öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarına verilecek.

11 Ekim Perşembe günü saat 17.00'de Lefkoşa Bedesten’de programla ilgili tanıtım etkinliği düzenlenecek.

Daha detaylı bilgi ve başvuru paketine https://webgate.ec.europa.eu/europeaid/online-services/index.cfm?do=publi.welcome adresinden ulaşılabiliyor. Bu adreste açık çağrı ve teklifleri görebilmek için ‘Advanced Search’ , ‘Geographical zone’ ‘Cyprus’ seçeneklerini seçerek , ‘OPE’" and ‘Grants’ seçeneklerini işaretlemek gerekiyor.İlgilenen okullar için Ekim 2012 ayı boyunca eğitim kursları düzenlenecek. Eğitim kurslarının yer ve tarihleri Infopoint web sitesinde yayınlanacak

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 547 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler