1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ABD İNSAN TİCARETİ RAPORU: KIBRIS İKİNCİ GRUPTA
ABD İNSAN TİCARETİ RAPORU: KIBRIS İKİNCİ GRUPTA

ABD İNSAN TİCARETİ RAPORU: KIBRIS İKİNCİ GRUPTA

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın, 2012 İnsan Ticareti (trafficking) Raporu’nda, “Kıbrıs”ın ikinci grup ülkeler arasında yer aldığı belirtildi.

A+A-

 

 

 ABD Dışişleri Bakanlığı’nın, 2012 İnsan Ticareti (trafficking) Raporu’nda, “Kıbrıs”ın ikinci grup ülkeler arasında yer aldığı belirtildi.
Politis gazetesi, Güney Kıbrıs’ın, Türkiye, Yunanistan ve Balkan ülkeleriyle birlikte, ilgili yasanın hükümlerini tamamıyla uygulamayan ülkeler kategorisinde bulunduğunu yazdı.
Gazete, raporda, Güney Kıbrıs’ın, Yunanistan’ın aksine, insan ticareti konusunda önemli çabalar sarf ettiğinin de belirtildiğini yazdı.
Rapora ayrıca, Güney Kıbrıs’ın, cinsel ve emek istismar kurbanı ve de Beyaz Rusya, Romanya, Bulgaristan, Rusya, Ukrayna, Estonya, Hindistan, Pakistan, Vietnam, Filipinler ve Kamerun’dan olan kadın ve erkekler için destinasyon olduğunun da belirtildiğini yazan gazete, cinsel istismarın, bar, kafe, masaj salonları gibi yerlerde yer aldığı, buna eş zamanlı olarak Doğu Avrupa, Güneydoğu Asya ve Afrika ülkelerinden olan yabancı işçiler ve siyasi sığınma başvurusu sahiplerinin, inşaat sektöründe, tarım alanında ve de evlerde çalışmak zorunda kaldıklarına da dikkat çekildiğini belirtti.
Habere göre Amerika Dışişleri Bakanlığı, 2011 yılındaki araştırmaya atıfta bulunarak, çalışmak için yasal olarak adaya gelen yabancıların, etkisiz koruma ve gözetimleri nedeniyle “trafficking” konusunda hassas olduklarına da dikkat çekti.
Amerika Dışişleri Bakanlığı raporda ayrıca, Rum Yönetimi’nin, çaba gösterdiğini ancak “trafficking” konusundaki mücadeleye ilişkin minimum tedbirleri mutlak bir şekilde uygulamayı başaramadığını dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

 Bu haber toplam 756 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler