1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Nuland geliyor
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Nuland geliyor

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Nuland geliyor

Fileleftheros gazetesi Nuland’ın ziyaretinin büyük olasılıkla 14-16 Eylül tarihleri arasında gerçekleşeceğini ve temasları çerçevesinde Kıbrıs sorunu, enerji konuları, bölgedeki gelişmeler ve mülteci sorununu ele almasının beklendiğini belirtti. Nuland, K

A+A-

ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Victoria Nuland adaya geliyor.

Fileleftheros gazetesi, ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Victoria Nuland’ın önümüzdeki hafta Güney Kıbrıs’a gideceğini, muhtemelen Kuzey Kıbrıs’a da geçerek Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncıyla da görüşeceğini yazdı.

Kıbrıs sorununu da ele alacak
Gazete, 11 Şubat 2014 anlaşmasına varılmasında önemli rol üstlendiğini iddia ettiği Nuland’ın ziyaretinin büyük olasılıkla 14-16 Eylül tarihleri arasında gerçekleşeceğini ve temasları çerçevesinde Kıbrıs sorunu, enerji konuları, bölgedeki gelişmeler ve mülteci sorununu ele almasının beklendiğini belirtti.

Gazete ayrıca, elde ettiği bilgilere dayanarak, Nuland’ın son dönemde, Kıbrıs’ta garantör konumundaki devletlerin yetkilileriyle, güvenlik konularını ele alma imkanını bulduğunu ve perde gerisinde gündemde olan bazı senaryolara “ilgi gösterdiğini” iddia etti.

(tak)

(Tak)

Bu haber toplam 1030 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler