1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. A LİSANS GÜNCELLEME KURSU BAŞLADI
A LİSANS GÜNCELLEME KURSU BAŞLADI

A LİSANS GÜNCELLEME KURSU BAŞLADI

KTFF tarafından düzenlenen A Lisans Güncelleme Kursu dün Ahmed Sami Topcan Topantı Salonu’nda teorik eğitimle başladı.

A+A-

 

 

 

KTFF tarafından düzenlenen A Lisans Güncelleme Kursu dün Ahmed Sami Topcan Topantı Salonu’nda teorik eğitimle başladı. Kursiyerler daha sonra Göçmenköy Sahası’nda pratik eğitim aldı

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen A Lisans Güncelleme Kursu, dün Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda teorik dersle başladı. Cumartesi gününe kadar sürecek güncelleme kursunda öğleden sonra kursiyerler Göçmenköy antrenman sahasında pratik eğitim aldılar.

 

BORATAŞ: “ANTRENÖRLERİN BAKIŞ AÇISI DEĞİŞİYOR”

Göçmenköy Sahası’ndaki pratik eğitim kısmında kurs hakkında görüşlerini aldığımız Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Eğitim Üst Kurulu Başkanı Mustafa Borataş, “Geçtiğimiz hafta düzenlediğimiz B lisans güncelleme kursunun ardından antrenörler maçları başka bir gözle incelemeye başladıkları geri bildirimini aldık. Antrenörlerin bakış açısı değişiyor. Bu da benim çok hoşuma gitti. Yeni uygulamaları bu kurslarda aktarıyoruz. Çalışmalarımız gayet güzel gidiyor” dedi.

 

“FAYDALI OLACAK”

Kursların Cumartesi gününe kadar devam ettiğini belirten Borataş, antrenörlerin bir komposizyon yazacak kadar bilgilerinin olduğunu, bunu sahaya yansıtmakta gelişmeleri gerektiğini belirtirken, kursun bu yönde antrenörlere faydalı olacağını dile getirdi.

 

15 ANTRENÖR YER ALIYOR

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun açtığı A Lisans Güncelleme Kursu’na 15 A Lisans sahibi antrenör katılıyor. Bu antrenörlerin isimleri şöyle: Özben Kalfa, Mustafa Gencay, Kazım İrdem, Ümit Aktül, Kayhan Özerdem, Hakan Sermaye, Mustafa Kabasakal, Orçun Kamalı, Fırat Özakıncı, Emin Özkalp, İlker Aksal, Baydur Göray, Haldun Oktay, Rıza Erseven, Ahmet Coşkun

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 510 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler