Yenidüzen Gazetesi - Kıbrıs

"Dayanışma" kültürel miras ödülü aldı

Lefkoşa Ara Bölge’de bulunan Dayanışma Evi, Avrupa Birliği Kültürel Miras Ödülleri’nin (Europa Nostra) “koruma” kategorisindeki 12 ödülünden birine layık görüldü.

20 Mart 2014 - 14:03

Lefkoşa Ara Bölge’de bulunan Dayanışma Evi, Avrupa Birliği Kültürel Miras Ödülleri’nin (Europa Nostra) “koruma” kategorisindeki 12 ödülünden birine layık görüldü.

Avrupa Birliği Kültürel Miras Ödülleri bugün, Avrupa Komisyonu ve Europa Nostra tarafından açıklandı.

Dayanışma Evi, Kıbrıs’tan ödül alan tek proje oldu.

30 ülkeden 160 adayın değerlendirildiği yarışmada, koruma, araştırma, eğitim öğretim ve bilinçlendirme alanlarında 27 ödül verildi.

AHDR Yönetim Kurulu Başkanı Kyriakos Pachoulides  konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Böylesi bir projeyi başlatmak ve hayata geçirmek Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği için büyük bir onurdur. Europa Nostra ödülü, Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türkler’in kollektif çabaları yanında işbirliği, dayanışma, karşılıklı güven ve saygı değerlerine dayanan ortak gelecek vizyonlarını da ödüllendirmiş oldu”.

5 Mayıs’ta Burgtheater, Viyena’da Avusturya Başkanı Heinz Fisher’in himayesinde gerçekleşecek ödül töreninde ödüller, Avrupa Komisyonu'nun Eğitim, Kültür, Çok Dillilik ve Gençlik'ten sorumlu üyesi Androulla Vassiliou ve Europa Nostra Başkanı, uluslar arası alanda tanınan opera sanatçısı, Plácido Domingo tarafından verilecek.


Bu haber toplam 1008 kez okundu

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2013 yeniduzen.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayılanan haberler, ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi/kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya yazarlara ait yazılardan dolayı YENİDUZEN sorumlu tutulamaz.

Design and Powered by Baba Bilgisayar