1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 9’UNCU AYAĞIN GALİBİ GİNGİ
9’UNCU AYAĞIN GALİBİ GİNGİ

9’UNCU AYAĞIN GALİBİ GİNGİ

KKDF 2011-2012 Ferdi Şampiyonası’nın 9’uncu ayağı geçtiğimiz Çarşamba akşamı Küçük Kaymaklı Spor Kulübü’nde gerçekleşti.

A+A-

 

 

Kuzey Kıbrıs Darts Federasyonu (KKDF) 2011-2012 Ferdi Şampiyonası’nın 9’uncu ayağı geçtiğimiz Çarşamba akşamı Küçük Kaymaklı Spor Kulübü’nde gerçekleşti.

Finalde rakibi Uğur Barani’yi 4-1 mağlup eden Cemal Gingi, birinciliği elde ederken, aldığı puanlarla ligdeki liderliğini korudu.

Yarı final mağlupları Mustafa Behlül ve Hasan Avşanlı’nın karşı karşıya geldiği üçüncülük maçında Behlül sahadan 3-1 ayrılarak, turnuvanın üçüncülüğünü aldı.

Turnuvada 11 dartsta bitirdiği oyunla Mustafa Behlül bu yılın en başarılı finişini yaparken, Cemal Gingi yapılması zor olan 167 sayı ile bitirdiği oyunla tecrübesini gösterdi. Dört kez 180 sayı atan Tamer Kaya ise En Yüksek Sayı Atma ödülünü kazandı.

Gecede dereceye girenlere ödülleri KKDF yönetim kurulu üyeleri Ulus Barani ve Musa Altuntaş ile Lefkoşa Darts Birliği Başkanı Avşın Kanatlı ve Hakan Boral tarafından verildi.

KKDF ferdi turnuvaların 9. ayağı sonrasında Cemal Gingi toplamda elde ettiği 112 puanla birinci sıraya yerleşirken, Uğur Barani 104 puanla ikinci, 100 puana sahip Mustafa Behlül üçüncü ve 99 puanlı Reha Özkarapınar dördüncü sıradaki yerlerini aldılar.

 

 

 

 

Bu haber toplam 500 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler