1. HABERLER

  2. GÜNEY

  3. 9 yıl sonra tekrar öldürmeye çalıştılar!
9 yıl sonra tekrar öldürmeye çalıştılar!

9 yıl sonra tekrar öldürmeye çalıştılar!

Kıbrıs’ın güneyinde  aynı kişinin, 9 yılın ardından ikinci kez öldürülme girişimiyle karşı karşıya kaldığı haber verildi.

A+A-

Kıbrıs’ın güneyinde  aynı kişinin, 9 yılın ardından ikinci kez öldürülme girişimiyle karşı karşıya kaldığı haber verildi.

Fileleftheros gazetesi 47 yaşındaki Kiriakos Hacisavvas’ın Ay Napa’da yine kimliği bilinmeyen kişilerin hedefi olduğunu yazdı.

Hacisavvas’ın ilk kez 2008 yılında yine Ay Napa’da öldürülmek istendiğini ancak başarılı olunamadığını belirten gazete, ikinci saldırınınsa dün gece yarısı gerçekleştirildiğini belirtti.

Hacisavvas’ın zemin katta bir apartman kompleksinin park yerinde arabasının yanında başından vurulmuş olarak yerde yatırken bulunduğunu kaydeden gazete, olayla ilgili kimsenin ne bir ses duyduğunu, ne de şüpheli bir hareket fark ettiğini aktardı.

Haberlere göre, Hacisavvas’ın sağlık durumu kritik.

POLİS ENDİŞELİ

Alithia gazetesi ise olayla ilgili haberinde, Ay Napa ve “Mağusa”da çeşitli faaliyetleri kontrolleri arasına almak isteyen çeteler savaşında yeni bir saldırının söz konusu olduğunu yazdı.

Kullis olarak da bilinen Hacisavvas’ın Ay Napa’da eskiden gece kulübü sahibi olduğunu ve “karanlık işlere” karıştığını yazan gazete, Hacisavvas’ın arkadaşının, Ay Napa’da dört kişinin öldürüldüğü cinayetle ilgili müebbet hapis cezasına çarptırıldığını kaydetti.

Gazete çetelerin karşılıklı çatışmaları dışında polisin, bu cinayet teşebbüsü, yurtdışından getirilen profesyonel bir nişancı tarafından yapılmış gibi göründüğü için son derece endişeli olduğunu yazdı.

Habere göre son zamanlarda benzer şekilde üç kişi öldürüldü.
 

Bu haber toplam 1441 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler