1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 9 YIL SONRA SONUÇLANIYOR
9 YIL SONRA SONUÇLANIYOR

9 YIL SONRA SONUÇLANIYOR

9 yıldır beklenen ‘rütbe’ davası bugün sonuçlanıyor Yüksek İdare Mahkemesi, bugün yaklaşık 9 yıldır dosyası devam eden Müfettiş Özer İnsan ve çoğu emekli olan 6 Baş Müfettiş ile ilgili istinaf kararını okuyacak. ‘Baş Müfettiş’ r

A+A-

 

 

9 yıldır beklenen ‘rütbe’ davası bugün

sonuçlanıyor

 

Yüksek İdare Mahkemesi, bugün yaklaşık 9 yıldır dosyası devam eden Müfettiş Özer İnsan ve çoğu emekli olan 6 Baş Müfettiş ile ilgili istinaf kararını okuyacak.

‘Baş Müfettiş’ rütbesinin kendisine verilmediği gerekçesiyle 2003 yılında KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Polis Genel Müdürlüğü’ne ve Polis Örgütü Polis Hizmetleri Komisyonu’na Yüksek Mahkeme’de dava açan Özer İnsan, davayı kaybetmesi üzerine istinafa başvurdu.

Birinci istinaf davasında, Mahkeme, meselenin alt mahkemede karara bağlanmasını uygun gördü. Ancak bu kararın da olumsuz gelişmesi üzerine, Müfettiş Özer İnsan ikinci kez istinaf mahkemesine başvurdu.

9 yıldır devam eden dava sürecinde, davacı olan 6 Baş Müfettiş’ten bazılarının emekliye çıktığı öğrenildi.

Müfettiş Özer İnsan, yasaya göre Baş Müfettişlik sınavında başarı gösterdiği için 7 kişi arasında en kıdemli olması gerekçesiyle, kendisinin terfi alması gerektiğini iddia ederek mahkemeye başvurdu. Ancak ikinci istinaf mahkemesinden önce diğer baş Müfettişlerin rütbe kararlarının iptal edilmediği, kendisinin de terfi alamadığı için söz konusu davanın 9 yıldır sürdüğü öğrenildi. Yüksek Mahkeme’de açılan ikinci istinaf davası bugün karara bağlanacak

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1405 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler