1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. '9 TOP' DİSİPLİNİNDE YOLA DEVAM
9 TOP DİSİPLİNİNDE YOLA DEVAM

'9 TOP' DİSİPLİNİNDE YOLA DEVAM

Lüksemburg’da düzenlenmekte olan “2012 Erkekler, Kadınlar ve Tekerlekli Sandalye Avrupa Bilardo Şampiyonası”na “9 Top” ve “Takım” karşılaşmaları ile devam edildi

A+A- 

Lüksemburg’da düzenlenmekte olan “2012 Erkekler, Kadınlar ve Tekerlekli Sandalye Avrupa Bilardo Şampiyonası”na “9 Top” ve “Takım” karşılaşmaları ile devam edildi.
Dün oynanan karşılaşmada Lüksemburglu rakibi Joe Kraffer’i 9 – 3 mağlup etme başarısı gösteren Onuç Altur, Ali Karanfiloğlu’nun ardından ismini ilk 64 sporcu arasına yazdırırken, rakiplerine mağlup olan Berk Mehmetcik ile Hüseyin Borankan “9 Top”a veda ettiler. Berk Mehmetcik Litvanyalı rakibi Henrikas Strokis’e 9 – 4, Hüseyin Borankan ise Belçikalı sporcu Olivier Martier’e 9 – 8 mağlup oldu.

KURALAR ÇEKİLDİ
Ali Karanfiloğlu ile Onuç Altur’un yoluna devam ettiği ve ilk 64 sporcu arasına kaldıkları “9 Top”da kuralar da çekildi. Buna göre Ali Karanfiloğlu Polonyalı Marek Kudlik, Onuç Altur ise Arnavut sporcu Nikoluos Malai ile ilk 32’ye kalma mücadelesi yapacak.

UMUDUMUZ 2’NCİ MAÇTA
Güney Kıbrıs’ın karşılaşmaya çıkmadığı ilk tur takım karşılaşmalarının ardından 2’nci turda eşleştiğimiz Finlandiya’ya 3 – 0 mağlup olduk. Berk Mehmetcik, Onuç Altur ve Ali Karanfiloğlu ile mücadele ettiğimiz takım karşılaşmalarında Onuç Altur “10 Top”, Ali Karanfiloğlu “8 Top”, Berk Mehmetcik ise “9 Top”ta mücadele etti. Onuç Altur rakibi Petri Muklonun’a 8 – 2 mağlup olurken, Ali Karanfiloğlu Aki Heiskenen’e 8 -4, Berk Mehmetcik ise Jussi Livanen’e 9 – 6 mağlup olmaktan kurtulamadılar. Takım karşılaşmalarında 2’nci maçımızı bugün oynayacağız.

EPBF ÖNLEM ALACAK
Bu arada sporcularınız ile eşleşen Güney Kıbrıs sporcu ve takımının karşılaşmalara çıkmamasını görüşen Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu’nun (EPBF) konu ile ilgili olarak bazı kararlar aldığı öğrenildi.
Şu anki tüzük ve yönetmeliklere göre “Hastalık” veya “Geç Kalma” gibi mazeretler öne sürerek karşılaşmalara çıkılmamasına herhangi bir ceza verilmesinin öngörülmediği belirtilirken, halen devam etmekte olan Avrupa Şampiyonası’nın ardından tüm üye federasyonlarının “Eşleşilecek sporcu ve takımlarla maça çıkılmasını zorunlu kılacak, aksi durumda EPBF yönetim kurulunun ceza verme konusunda yetkili kılacak bir belge imzalatılacağı” öğrenildi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 564 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler