1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 850 YENİ MEZUN
850 YENİ MEZUN

850 YENİ MEZUN

Doğu Akdeniz Üniversitesi 2011-2012 Akademik Yılı Güz Dönemi mezuniyet töreni bugün yapıldı

A+A-

 

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi 2011-2012 Akademik Yılı Güz Dönemi mezuniyet töreni bugün yapıldı. Önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarından 27 ülkeden 850 genç daha diploma alırken, DAÜ’nün mezun sayısı 91 farklı ülkeden 35 bine ulaştı.

DAÜ Lala Mustafa Paşa Spor Salanu’nda yer alan mezuniyet törenine Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Mehmet Daysal, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, milletvekilleri, Gazimağusa Kaymakamı Beran Bertuğ, Belediye Başkanı Oktay Kayalp, YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak, DAÜ VYK üyeleri, diğer yetkililer katılırken DAÜ Rektörü Prof. Dr. Abdullah Öztoprak, fakülte dekanları ve öğretim görevlileri hazır bulundu.

Saygı duruşu ve uluslararası öğrenci korosu eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunması ve mezunların salona alınmasıyla başlayan töreni merhum Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın anısına hazırlanan video gösterimi, 2012 güz dönemi mezunları adına öğrencilerin konuşmaları ile sembolik ağaç dikimiyle sürdü.

Tören, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Abdullah Öztoprak, YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak ve Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ün yaptığı konuşmaların ardından doktora, yüksek lisans ve lisans mezunlarına diplomalarının; dereceye girenlere de ödüllerin verilmesiyle tamamlandı.

Törenin ardından ses ve ışık gösterileri eşliğinde mezunlar keplerini havaya attılar.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 918 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler