1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 8 MART’TA ORTAK ETKİNLİKLER
8 MART’TA ORTAK ETKİNLİKLER

8 MART’TA ORTAK ETKİNLİKLER

BES ile PEO’ya bağlı Sıdıkek Sendikası kadın üyelerine yönelik “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” dolayısıyla iki toplumlu çeşitli etkinlikler yaptı.

A+A-

 

 

Belediye Emekçileri Sendikası(BES) ile PEO’ya bağlı Sıdıkek Sendikası kadın üyelerine yönelik “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” dolayısıyla iki toplumlu çeşitli etkinlikler yaptı. Film gösterimi, yaşlı kadın üyeleri ziyaret ve kadın belediye çalışanlarına çeşitli hediye dağıtımıdan oluşan iki günlük etkinlik programına her iki sendikanın yöneticileri ve sendikaların Kadın Komitesi üyeleri katıldı.

 

 

KIBRISLI TÜRK VE RUM KADINLAR ORTAK SORUNLARINI GÖRÜŞTÜ

 

BES ve Sıdıkek-PEO üyeleri, 7 Mart Çarşamba günü Sıdıkek-PEO’nun örgütlü olduğu Gençlik Dairesi Kuruluşu’nu ziyaret etti. Buradaki Sıdıkek ile BES üyeleri “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Tarihçesi” konulu filmi birlikte izlediler ve kadınların ortak sorunları ile ilgili fikir alışverişinde bulundular. Kadınların sorunları ve çözüm önerileri oluşturmak için bir de ortak çalışma grubu oluşturan her iki sendika yöneticileri ileriki aylarda bu grubun aktif olarak çalışması için fikir birliğine vardılar.

 

BOZAT VE NEOFYTOU: “KADINLARIN DAHA FAZLA BİR ARAYA GELMESİ LAZIM” 

8 Mart dolayısıyla BES Binası’nda biraraya gelen sendika yöneticileri ise hem ileride yapacakları çalışmaları konuştular hem de 8 Mart dolyısıyla yaptıkları etkinlikleri değerlendirdiler. BES Başkanı Savaş Bozat ve Sıdıkek-PEO Genel Sekreteri Andonis Neofytou üye kadınların sadece 8 Mart’ta değil sürekli olarak bir araya gelmesi gerektiğinin altını çizerek bu konuda her iki sendikanın gerekli altyapıyı oluşturduğunu ifade ettiler. Kadınların sorunların konuşulması ve çözümü konusunda çok önemli ve yaratıcı düşüncelerinin olduğuna da dikkat çeken Bozat ve Neofytou “Kıbrıs sorunu sadece kadınları ilgilendiren bir sorun olsaydı bu iş çoktan çözüme ulaşırdı” dediler.

 

                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 597 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler