1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 8 hafta sonra üç puan
8 hafta sonra üç puan

8 hafta sonra üç puan

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu kuruluşundan bu yana, en üst ligde ilk kez mücadele etme şansı yakalayan Göçmenköy Spor Kulübü futbol takımı, ligin ilk haftasında Cihangir karşısında elde ettiği galibiyetle aldığı üç puanın ardından tam 8 hafta sonra Lapta

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu kuruluşundan bu yana, en üst ligde ilk kez mücadele etme şansı yakalayan Göçmenköy Spor Kulübü futbol takımı, ligin ilk haftasında Cihangir karşısında elde ettiği galibiyetle aldığı üç puanın ardından tam 8 hafta sonra Lapta karşısında galip gelerek ikinci üç puanını kazandı.

Göçmenköy’ü bu karşılaşmaya hazırlayan, eski başkan, şimdiki yönetim kurulu üyesi Ersan Karataş, TC kontenjanından oynayan Halil İbrahim’i senterfor oynatma yerine stoper olarak oynatması takıma olumlu yansıdı. Halik İbrahim defansı toparladı ve hemen hemen Mehmet Baykent ile uyum içerisinde hiç hata yapmadılar.

Göçmenköy, özellikle 1-0’dan sonra Lapta takımının savunma güvenliğini elden bırakması sonucu özellikle maçın ikinci yarısından İbrahim Kabora, Cem ve Uğur’la bulduğu net gol pozisyonlarını değerlendirebilse idi, karşılaşmadan daha farklı bir skorla ayrılabilirdi.

Sadece Göçmenköy karşılaşmasında, Lapta takımının en kötülerinden olan Gökhan Konyalıoğlu, kullandığı penaltı atışını golle sonuçlandırabilse maç farklı bir boyut kazanmış olacaktı.

Göçmenköy’ün başarılı isimlerinden Kaleci Okan maç içerisinde gerek penaltı atışını gerekse maç içerisinde Laptalı futbolcuların kullandıkları gol vuruşlarında mutlak başarı göstererek takımının üç puan kazanmasına katkısı büyük oldu.

Lapta yabancısız oynamanın açısını devre arasına kadar çok çekecek. Saha içerisinde tüm futbolcular 90 dakika boyunca yüksek sesle birbirlerini eleştirip durdular. Bu kadar çok konuşmak yerine, oynanan karşılaşmaya adapte olsalar durum daha iyi olacak.

Takım içerisinde abi durumunda bulunan Gökhan Konyalıoğlu yukarıda da belirttiğim gibi maçın en kötüsü olmakla birlikte genç takım arkadaşlarına da yardımcı olmadı ve zaten hocası Mustafa Özarabacı’yı oyundan aldı.

Lapta takımı bugün çok kötü bir oyun ortaya koyarken, penaltı pozisyonunun dışında net gol pozisyonunun olmaması ilerleyen haftalarda takıma olumsuz olarak yansıyabilir. Bir an önce, futbolcular titreyip kendilerine gelmeli.

Göçmenköy takımı bugün adına sadece üç puanı almak için sahada vardı. Futbol adına fazla bir şey yapmasa da kalecisi Okan’ın sayesinde üç puanı alan taraf oldu.

Göçmenköy’ün gol umudu olan Bülent Şahin’in kötü oynadığı bir günde, ileride İbrahim Kabore yalnız kaldı. Orta alanda tabii çok çalıştı ileriye destek verdi ama takım arkadaşları Uğur ve Cem gol vuruşlarını yapamadı.

Karşılaşmanın orta hakemi Savaş Tilki, verdiği penaltı kararının yanında gösterdiği kartlarda da haklı idi. Yardımcıları ile uyum içerisinde götürdüğü karşılaşmadan hata yapmadan ayrıldı. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 902 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler