1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 7’nci Derviş Mişon Plaj Hentbol Turnuvası tamamlandı
7’nci Derviş Mişon Plaj Hentbol Turnuvası tamamlandı

7’nci Derviş Mişon Plaj Hentbol Turnuvası tamamlandı

Geleneksel “Derviş Mişon Plaj Hentbol Turnuvası”nın yedincisi dün oynanan yarı final ve final maçları sonunda tamamlandı. Hentbol Federasyonu’nun katkıları, ailesi ve Derviş Mişon Komitesi’nin düzenlediği turnuva, Koca Reis Holida

A+A-

 

 

27 takım şampiyonluk için mücadele etti

 

4 kategoride 27 takımdan toplam 3 yüzü aşkın sporcunun kızgın kumda mücadele ettiği 7’nci Derviş Mişon Plaj Hentbol Turnuvası’nda heyecan dorukta idi

 

 

 Geleneksel “Derviş Mişon Plaj Hentbol Turnuvası”nın yedincisi dün oynanan yarı final ve final maçları sonunda tamamlandı.

Hentbol Federasyonu’nun katkıları, ailesi ve Derviş Mişon Komitesi’nin düzenlediği turnuva, Koca Reis Holiday Villages’te gerçekleşti.

Turnuvanın Büyük Kadınlar Kategorisi’nde 6, Büyük Erkekler Kategorisi’nde 11, Genç Kadınlar Kategorisi’nde 5, Genç Erkekler Kategorisi’nde ise 5 takım olmak üzere 4 kategoride toplam 27 takım mücadele etti.

3 yüzü aşkın sporcu, kızgın kumda grup, yarı final ve final maçlarında şampiyonluk mücadelesi verdi.

İki sahada grup maçları ile başlayan turnuvada ilk gün 13, ikinci gün 35, dün de 28 maç toplam 76 maç oynanan turnuvada dün sabah grup maçlarının ardından yarı finale ve finale kalan takımlar belli oldu. Yarı final ve final müsabakalarını çok kalabalık seyirci kitlesi önünde oynandı.

Çok çekişmeli geçen final maçları sonunda kategorilerinde şampiyonlar belli oldu. 7’nci Derviş Mişon Plaj Hentbol Turnuvası’nda Genç Kadınlar’da UKÜ; Genç Erkekler’de Özcoşku Ltf.; Büyük Kadınlar’da Esentepe;  Büyük Erkekler’de Akdeniz Üniversitesi birinci oldu.

Turnuvaya Türkiye’den dokuz takımın katılması maçların çok renkli ve çekişmeli geçmesini sağladı. Final maçlarının ardından kategorilerinde şampiyon olan takımlara, sponsor olan firmalara ve katkı koyanlara düzenlenen ödül töreninde ödülleri, Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, Derviş Mişon’un ailesi ve diğer yetkililer tarafından verildi.

 

7’nci Derviş Mişon Plaj Hentbol Turnuvası’nda

dereceye giren takımlar şöyle:    

Genç Kadınlar

1.UKÜ

2.Cyprus Stone

3.Eskişehir Halk Eğt.

 

Genç Erkekler

1.Özcoşkun Ltd.

2.Mehmetçik Ağaoğlu

3.Suma Grup Handball Wizard

 

Büyük Kadınlar

1.Esentepe

2.Dumlupınar Üni.

3.China Bazzar

 

Büyük Erkekler

1.Akdeniz Üniversitesi

2.Mesan

3.Lord of the Beach

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 985 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler