1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 62 ATICI YARIŞACAK
62 ATICI YARIŞACAK

62 ATICI YARIŞACAK

Trap-Skeet Glaxo Smith Kline Kupası Yarışması bugün, Gönyeli ve Lefke’de başlıyor

A+A-

 

 

 

 

Atıcılık Federasyonu, 2012 yılı faaliyet programı çerçevesinde bu haftasonu “Trap-Skeet Glaxo Smith Kline Kupası Yarışması” düzenledi. Yarışmalar bugün ve yarın yapılacak.      

Yarışma olimpik atıcılık disiplinleri olan trap ve skeet branşlarında olacak. Federasyona üye kulüplerden 62 atıcı sporcunun katılım için başvuru yaptı.

Atışlar sabah saat 09:00’da başlayıp gün boyu devam edecek. Trap müsabaka atışları Atatürk Merkez Poligonu’nda (Gönyeli) ve skeet müsabaka atışları Lefke Poligonu’nda (Lefke) gerçekleştirilecek.

Federasyondan yapılan açıklamada, üye kulüplerin bölgelerinde inşa ettikleri poligonların federasyonun organize ettiği faaliyetlerde kullanılmasının, atıcılık sporunun gelişimine önemli katkı sağladığı belirtildi.

Yarışmaya Lefke, Girne, Lefkoşa, Gönyeli, Beyarmudu ve Cihangir kulüplerinden sporcular katılacak.
Müsabakalar süresince ferdi klasmanda atıcılar büyük erkek, genç erkek, veteran erkek ve büyük bayanlar kategorilerinde 125 hedef plağa atışlar yapacak. 125 atıştan sonra atıcıların kategorileri içerisinde elde ettikleri vuruş puanı esasına göre sıralama belirlenecek. En yüksek vuruş puanına göre ilk 6 sırada yer alan atıcılar müsabaka ferdi derecelendirmesinin yapılacağı 25 hedeflik final atışlarını gerçekleştirecek. Sporcuların vuruş puanları ayrıca kulüplerinin takım derecesini oluşturacak. Olimpik trap ve skeet müsabaka atışları ISSF’nin (Uluslararası Atıcılık Sporları Federasyonu) teknik kuralları çerçevesinde gerçekleştirilecek. Ödül töreni müsabaka bitiminde poligonlarda düzenlenecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 418 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler