1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 6. LEFKOŞA GENÇLIK GÜNLERI BAŞLADI
6. LEFKOŞA GENÇLIK GÜNLERI BAŞLADI

6. LEFKOŞA GENÇLIK GÜNLERI BAŞLADI

6.Lefkoşa Gençlik Günleri, “Gençlerle İşbirliği İçerisinde Daha İyi Bir Dünya İnşa Etmek” temalı Yuvarlak Masa Toplantısı ile başladı.

A+A-

 

 

 

HASDER Gençlik Kulübü tarafından Avrupa Komisyonu işbirliğiyle gerçekleştirilen 6.Lefkoşa Gençlik Günleri, “Gençlerle İşbirliği İçerisinde Daha İyi Bir Dünya İnşa Etmek” temalı Yuvarlak Masa Toplantısı ile  başladı.

HASDER Kaymaklı Lokalinde  saat  11.00 Çise Zekai moderatörlüğünde  gerçekleştirilen toplantıya Adalı Gençlik, Atatürk Öğretmen Akademisi Öğrencileri, Baraka Kültür Merkezi, CTP Gençlik Kolları, DP Gençlik Kolları, HASDER Gençlik Kulübü ve Öğrenci İnsiyatifi temsilcileri katıldı.

Toplantıya katılan gençler 2 saat süren oturum süresince farklı siyasi duruş ve düşünce yapılarına rağmen   büyük bir olgunluk içerisinde görüş ve düşüncelerini  tartışarak büyüklere örnek oldular. Ülkemizde gençlik örgütlenmeleri ve gençliğin sorunları; eğitim sistemi ; Kıbrıs sorunu ; ambargolar ; demokrasi kültürü ve bağımsızlık ; kültür ,  spor ve sosyal yaşamla ilgili birçok sorun masaya yatırıldı. Gençlik örgütleri arasında dayanışma ve işbirliğinin geliştirilmesinin bir ihtiyaç olduğuna vurgu yapan  konuşmacılar daha iyi bir gelecek için her türlü ortak çalışma ve işbirliğine hazır olduklarını vurguladılar.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 433 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler