1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 6 BİN TON BELİRSİZ
6 BİN TON BELİRSİZ

6 BİN TON BELİRSİZ

KT Narenciye Üreticileri Birliği Başkanı Alioğlu, limon ihracatı konusunda gerek hükümetin, gerek Cypfruvex’in gerekeni yapmadığını söyledi

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Narenciye Üreticileri Birliği Başkanı Ali Alioğlu, dalında kalan 6 bin tona yakın limonun akıbeti belli olmadan hükümetin zamlar yapmasının üreticiyi tedirgin ettiğini belirtti.

Konuyla ilgili olarak bugün yazılı bir açıklama yapan Alioğlu, limon ihracatı konusunda gerek hükümetin, gerek Cypfruvex’in gerekeni yapmadığını ve tatmin edici ses çıkarmadığını söyledi. Alioğlu, “Hal böyle iken hükümetin elektrik, akaryakıt ve zirai tarım ilaçlarına yaptığı yüzde 36’ya varan zamlar, üreticiyi çıkmaza itti” dedi.

Alioğlu, şöyle devam etti:

“Doğrudan gelir desteğini biz hükümete geldiğimizde eski haline yani 160.TL’den 240 TL’ye çıkaracağını söyleyen bu hükümet, bugün 160 TL’yi dahi gününde ve zamanında ödeyemeyecek kadar aciz duruma düşmüştür. Kıbrıs Türk Narenciye Üreticiler Birliği bu sorunların derhal çözülmesi ile ilgili hükümeti zam yaparak bu sektörü batırmaya değil bu sektörün ayakta kalabilmesi için iş yapmaya davet ediyoruz. Aksi takdirde olağanüstü eylemlerimizi faaliyete geçireceğiz”

 

Bu haber toplam 879 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler