1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 6 ay futbol yok
6 ay futbol yok

6 ay futbol yok

Bugün futbolun son günü. İki takım ve play-out hariç diğer takımlar sezonu kapatmıştır. Bir hafta sonra kupa finali de noktalanır artık buluşma altı ay sonra. Peki hangi ülkede futbol altı ay durur? Altı ay futbol olmayan bir ülkenin gelişme göstermesi

A+A-

 

 

 

Bugün futbolun son günü. İki takım ve play-out hariç diğer takımlar sezonu kapatmıştır. Bir hafta sonra kupa finali de noktalanır artık buluşma altı ay sonra.

Peki hangi ülkede futbol altı ay durur?

Altı ay futbol olmayan bir ülkenin gelişme göstermesi mümkün mü?

Yıllardır uyguladığımız bu sistem bizi ileriye taşıdı mı?

Taşımadıysa bizim yapacak bir şeyimiz yok mu?

Evet izolasyonlar sporumuzun ve özelde futbolumuzun önünde büyük bir engel. Ama bizim de yapacak işlerimiz vardır. Kimse bizden futbol sezonumuzu altı ayda bitirmemizi istemez. Ne FIFA ne de UEFA bizim sezon planlamamıza karışır. Sezonumuzu uzatmak ve futbolumuzu en az yılın dokuz ayına yaymak bizim elimizde.

İste Abohor bugün Kaymaklı da gelen hafta sezona nokta koyacak. Bu uzun zaman dilimi içerisinde futbolcuların durumu ne olacak. Bu oyuncular fiziksel ve psikolojik performanslarını nasıl muhafaza edecek. Tabi ki bu durum tüm takımlar ve tüm futbolcular için de geçerlidir.

Ben bugün maç yorumundan fazla futbolumuzun geleceğini kısaca değerlendirmek istedim. Kendimce sorular sordum. Yanıtlar aradım. Bu soruların yanıtının da federasyonda olduğunu biliyorum. Federasyon radikal karar almalı ve futbolun geleceğini kurtarmalıdır. Ciddi ve futbolu ileriye taşıyacak kararları bu federasyon alabilir, o kapasitesi var diye düşünüyorum. Ama geç kalmamalıdırlar.

Kısaca maça da değinelim. Kaymaklı galip geldiği takdirde ligi ikinci sırada bitirecek. Abohor ise hedeflediği ve garantilediği besinciliği puansal bazda daha da sağlamlaştıracak.

Doğal olarak Kaymaklı’nın daha istekli olması beklentisi içerisindeydim. Ancak maç başladıktan sonra Kaymaklı’nın değil Cihangir’in daha istekli oynadığını gördüm. İstekli oyununu otuzuncu dakikada bulduğu golle de ilk yarıyı bir sıfır önde tamamladı.

İkinci yarıda beklentim Kaymaklı’nın maça asılıp durumu lehine çevireceği yönünde idi. Ama ne yazık ki beklentim boşa cıktı. Kaymaklı yine ilk yarıdaki gibi yavan futboluna devam etti. Cihangir ise istekli oyununu devam ettirdi ve haklı bir galibiyet elde etti.

Kaymaklı futbolcularında gördüğüm tek maça odaklanmışlar. Onlar için lig çoktan bitmiş. Lig ikinciliği hiç umurlarında olmadı. Tek hedefleri var o da kupa. Kupayı kazanırlarsa taraftara ve camiaya ligi unutturacaklar. Ama kaybederlerse işleri zor. Bazıları için artık Kaymaklı’da futbol oynama sansı kalmayacak. Onun için kupa bazı oyuncular için son şans. Bizden söylemesi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 677 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler