1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 56 yaşındaki ‘öğrenci’den, “Kız öğrencilere cinsel saldırı” iddiası
56 yaşındaki ‘öğrenci’den,  “Kız öğrencilere cinsel saldırı” iddiası

56 yaşındaki ‘öğrenci’den, “Kız öğrencilere cinsel saldırı” iddiası

Ülkeye öğrenci olarak gelerek kaydını yaptırdığı belirtilen 56 yaşındaki A.U., kız öğrencilere cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklandı

A+A-

Ülkemize Türkiye’den 56 yaşında öğrenci olarak gelen ve Girne’de bir üniversitede eğitime başlayan zanlı A.U.’nun, kız öğrencilerin kısa giyindiklerini öne sürerek, 2 kız öğrenciyi taciz ettiği ileri sürüldü. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine tutuklanan zanlı dün Girne’de mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Yağız Kol, olayla ilgili bulguları aktardı. Kol huzurda bulunan zanlı A.U’ın ‘Cinsel saldırı’ ve ‘Müstehcen teşhir’ suçlarıyla bağlantılı olarak tutuklandığını mahkemeye aktardı.

Polis: “Kızlar kaçarak polise haber verdi”

Polis zanlının 14 Nisan tarihinde saat 16.10 sıralarında Karaoğlanoğlu Girne’de Çalışkan Sokak üzerinde, 20’li yaşlarda 2 üniversite öğrencisi genç kızlara hitaben  “Kızlar açık saçık giyiniyorlar benim orgazm olmam lazım yardımcı olumusunuz sizin için mahsuru yoksa” dediğini söyledi.

Polis zanlının yapmış olduğu bu sözlü saldırı üzerine fermuarını açarak cinsel organını gösterdiği sırada kızların olay yerinden kaçarak polise haber verdiğini mahkemeye aktardı.

Polis memuru Kol, zanlının polisi görmesi üzerine olay yerinden koşarak kaçtığını ancak, daha sonra kaçamayacağını anlayınca yere yatarak teslim olduğunu kaydetti. Polis memuru Yağız Kol, zanlının tutuklanarak gönüllü ifade verdiğini ve suçlamaları reddettiğini ayrıca olayın meydana geldiği yol üzerindeki kamera kayıtlarının emre olarak alındığını belirterek soruşturmanın salimen yürütüle bilmesi için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlı suç işlemediğini iddia etti: “Yere yattım çünkü uyumak istiyordum”

Polis şahadeti üzerine söz alan zanlı Uçan hukuk öğrencisi olduğunu ve öyle bir suç işlemediğini iddia etti. A.U, “Benden para istedi, 600 TL aldı ve geri vermedi. Ben oraya gittim ona paramı vermezse toplum içinde seni rezil ederim dedim. Ben polisi görünce kaçmadım, yere yattım çünkü uyumak istiyordum” sözlerini kullanarak kendini savunurken, tutuksuz yargılanma talebinde bulundu.

3 gün tutukluluk

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mesut Mesutoğlu, özellikle ‘Cinsel saldırı’ suçlarının Girne bölgesinde yaygınlaştığını ve giderek artış gösterdiğine dikkati çekti. Mesutoğlu, bölgede incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirterek zanlının soruşturma amaçlı 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

 

Bu haber toplam 1398 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler