1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. '52 OTELİN 8.6 MİLYON TL BORCU VAR'
52 OTELİN 8.6 MİLYON TL BORCU VAR

'52 OTELİN 8.6 MİLYON TL BORCU VAR'

KIB-TEK Yönetim Kurulu, ülke genelinde elektrik borcundan dolayı 52 otel ve turistik işletmenin takipte olduğunu ve bunların 8 milyon 693 bin lira borcu bulunduğunu açıkladı

A+A-

 

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) Yönetim Kurulu, ülke genelinde elektrik borcundan dolayı 52 otel ve turistik işletmenin takipte olduğunu ve bunların 8 milyon 693 bin lira borcu bulunduğunu açıkladı. Bunlardan 11’inin elektriğinin kesik, 12’sinin borcunun taksitlendirilmiş olduğunu bildiren KIB-TEK, 9 otelin ödemelerinin alındığını, ihtilaf yaşanan 2 otele dava açıldığını, geri kalan işletmelerin borç bakiyelerinin son iki dönemi kapsadığını ve kesme listesine girmediklerini duyurdu.

KIB-TEK Yönetim Kurulu yazılı açıklamasında, otellerin elektrik borçlarıyla ilgili yanıltıcı haberler çıktığını belirterek, borçlu otellerle ilgili bilgiler verdi ve hiçbir müstehlikin (tüketici/abonenin) ayrıcalıklı muamele görmediğini kaydetti.

Açıklamada şöyle denildi:

“Ada genelinde borcundan dolayı takipte olan 52 otel ve turistik işletme mevcuttur. Tüm bu otellerin toplam bakiye borcu 8,693,112.82 TL’dir. Bu otellerden 11 tanesinin elektrik enerjisi kesik, 12 tanesi Kamu Alacakları Tahsili Usulu Yasası’ndan yararlanarak peşinat ödeyerek borçlarını taksitlendirmişler, 9 tane otelimizin mevcut borçlarına karşılık ödemeleri alınmış, İskele bölgesine bağlı 2 küçük turistik işletme şirketlerin el değiştirmesinden dolayı ihtilafta bulunmakta ve dava açılmış, geri kalan diğer işletmelerin mevcut bakiyeleri ise son 2 dönemi kapsamakta ve kesme listesine girmemektedir. İlgili haberlerde yer alan Savoy Otel’in tam borcuna karşılık ödeme alınmıştır. Yine habere konu olan Cratos Otel de ödeme yapmıştır.

Bilinmesini isteriz ki Kurum nezdinde hiç bir müstehlik ayrıcalıklı muamele görmemektedir. Kamuoyunun, kurumu ve yönetimi sorumsuz olarak göstermek için yapılan yayınlara aldırış etmemelerini önemle rica eder saygılar sunarız.”

 

 

 

 

Bu haber toplam 775 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler